fbpx

EDD w TVP 3 Opole

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W dwa wrześniowe weekendy 9-10 i 16-17 września w godz. 10.00 – 13.00 zapraszamy do zwiedzania zabytkowej siedziby TVP 3 Opole – starej synagogi. Będzie można poznać kulisy produkcji telewizyjnej i spotkać ulubionych dziennikarzy TVP 3 Opole przy pracy.

Specjalnie z okazji EDD zapraszamy również o godz. 21:00-23:00 na nocne zwiedzanie Ośrodka. Nie zabraknie niespodzianek i atrakcji! Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalna foto ścianka, wystawa zdjęć archiwalnych i zwiedzanie wozu transmisyjnego!

 

Warto przy okazji wspomnieć, że pierwsza bożnica mieszkających w Opolu Żydów powstała w 1840 r. I, jak można przeczytać w różnych opracowaniach na temat historii Opola, przetrwała do naszych czasów w niemal niezmienionym kształcie. Rolę miejsca kultu pełniła przez ponad pół wieku. Gdy jednak w Opolu zbudowano nową synagogę, większą i znacznie bardziej okazałą, ta dawna zmieniła charakter. Ulokował się tu zakład drukarski. Zmiana funkcji uratowała budynek z dziejowej zawieruchy. Pozbawiony charakteru sakralnego nie kuł w oczy w czasach nazizmu. I tak dzisiaj może być świadectwem obecności Żydów w Opolu. Już po wojnie budynek nadal był związany ze słowem drukowanym, służył jako magazyn książek. Od 2006 r. rządzi tu słowo mówione i obraz, bo w dawnej, starej synagodze mieści się opolski oddział 3. programu Telewizji Polskiej. Telewizja Regionalna to przede wszystkim bieżące informacje z województwa, także publicystyka, programy tematyczne. Od niedawna również telewizja śniadaniowa. Mimo wczesnej pory nadawania programu, ma wielu sympatyków wśród telewidzów. Wiadomo, „Kto rano wstaje…”.

Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia zorganizowanych grup. Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Telewizja Polska S.A. Oddział w Opolu

45-010 Opole, ul. Szpitalna 1, tel. 77 4232791, fax. 77 4232798

e-mail: sekretariat.opole@tvp.pl, www.opole.tvp.pl

 

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

17 września 2017

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Telewizja Polska S.A. Oddział w Opolu

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Telewizja Polska S.A. Oddział w Opolu

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.