EDD Krasienin 2020 pod hasłem "Losy Polaków w drodze do wolnej Ojczyzny".
Data rozpoczęcia:
18 września 2020
piątek
12:00
Data zakończenia:
18 września 2020
piątek
13:30
Nasza środowiskowa impreza jest skierowana do społeczności szkolnej, a także do społeczności lokalnej. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu jego uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę historyczną o przeszłości naszej ojczyzny oraz zrozumieć znaczenie „drogi”, jaką musiał przebyć naród oraz państwo polskie by odzyskać niepodległość.
Program EDD Krasienin 2020 będziemy obchodzić pod hasłem „Losy Polaków w drodze do wolnej Ojczyzny’
Podczas uroczystości przedstawimy obrazki/scenki z życia narodu i państwa polskiego dotyczące m.in. 100-ej rocznicy Zaślubin Polski z morzem w Pucku oraz losy kilku polskich podróżników i odkrywców, którzy przebyli morza i oceany, a swoje odkrycia zapisali w annałach nauki. Zaprezentujemy życie i działalność Pawła Edmunda Strzeleckiego, Bronisława Piotra Piłsudskiego,
Henryka Arctowskiego i Arkadego Fiedlera. Dniom Dziedzictwa będą towarzyszyły dwa konkursy. Pierwszy z nich to powiatowy konkurs na prezentację multimedialną pt: „Drogi wybitnych Polaków”. Natomiast drugi konkurs to lokalny konkurs plastyczny „Pomnik dla wybitnego Polaka”. Prace wykonane w obu konkursach będą oprawą plastyczną naszej uroczystości.
*Możliwość zmian w programie w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.
Partnerzy
Tagi:
Data rozpoczęcia:
18 września 2020
piątek
12:00
Data zakończenia:
18 września 2020
piątek
13:30
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Krasienin 51° N; 22° E
Siedziba Szkoły Podstawowej w Krasieninie
Krasienin Kolonia 39, gm. Niemce, powiat lubelski, woj. lubelskie
Organizator
Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
Osoba kontaktowa: Ewa Kołtunik
Telefon: 81 756-64-64
E-mail: krasienin@wp.pl
Informacja o organizatorze:
Nasza szkoła już po raz po raz XIII zorganizuje EDD. Do organizacji Dni Dziedzictwa włączyliśmy się w 2008 roku. Adekwatnie do potrzeb podejmujemy współpracę z różnymi instytucjami, a także z członkami społeczności lokalnej, którzy są zainteresowani odkrywaniem dziejów naszej dużej i małej ojczyzny.