fbpx

Dziedzictwo Grójecczyzny - Światowy Dzień Jabłka w Warce

Data rozpoczęcia:

24 września 2023

niedziela

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę września zapraszamy do Warki – serca Największego Sadu Europy na V już edycję pikniku rodzinnego pn. „Światowy Dzień Jabłka”.

To właśnie na tym terenie przeszło 500 lat temu królowa Bona założyła pierwsze sady owocowe, w szczególności jabłoniowe. Bardzo szybko sadownictwo stało się tutaj sposobem na życie i punktem wyjścia różnorakich aktywności. Obecnie przeszło 40% krajowej produkcji jabłek pochodzi z grójecko-wareckiego zagłębia sadowniczego, w tym Jabłka Grójeckie Chronione Oznaczenie Geograficzne. Znajdują się tutaj najnowocześniejsze gospodarstwa sadownicze, a niekończące się połacie sadów zachwycają swą urodą niemal o każdej porze roku. Region przez swą unikatowość jest także bardzo atrakcyjny turystycznie.
Podczas wydarzenia, jakim jest „Światowy Dzień Jabłka” pragniemy pochwalić się „owocami swojej pasji” z mieszkańcami i turystami odwiedzającymi miasto.
Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego z licznymi atrakcjami: pokazem kulinarnym, animacjami dla najmłodszych, warsztatami, piknikiem Kół Gospodyń Wiejskich, koncertem.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

24 września 2023

niedziela

Data zakończenia:

24 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Warka, Rynek (Pl. S. Czarnieckiego 1, 05-660 Warka)

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. / Stowarzyszenie Sady Grójeckie

Osoba kontaktowa: Marzena Pawłowska

Telefon: 609033207

E-mail: mpawlowska@stowarzyszeniewarka.pl

WWW: https://stowarzyszeniewarka.pl/

Informacja o organizatorze:

Skupiamy się na rozwoju lokalnym, poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego, w tym jabłka jako największego dziedzictwa regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.