fbpx

Dziedzictwo architektury. Widoki i plany miast w zbiorach kartograficznych ZNiO

Data rozpoczęcia:

21 września 2025

niedziela

15:00

Data zakończenia:

21 września 2025

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miasta to swoiste wyspy architektury, które są świadectwem historii regionów, krajów i kontynentów. Od najdawniejszych czasów zaznaczano je na mapach, a także tworzono ich plany, stanowiące dziś cenne źródła do badań naukowych.

Miasta i osady stanowią integralną część treści większości map dawnych. W minionych wiekach kartografowie stosowali rozmaite sposoby prezentacji miast na tworzonych przez siebie dokumentach. W zbiorach Działu Kartografii Narodowej Biblioteki Ossolineum przechowywane są liczne eksponaty, reprezentatywne dla kolejnych faz rozwoju sztuki i nauki tworzenia map. Najcenniejsze i najciekawsze będą mogli Państwo zobaczyć podczas tegorocznej edycji EDD.

Prowadzenie: Piotr Galik.

Data rozpoczęcia:

21 września 2025

niedziela

15:00

Data zakończenia:

21 września 2025

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja

Lokalizacja:

Ossolineum, ul. Szewska 37, Refektarz

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Narodowa Biblioteka Ossolineum, Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

Osoba kontaktowa: Małgorzata Łukaszek

Telefon: 713719571

E-mail: dzialprogramowy@ossolineum.pl

WWW: https://biblioteka.ossolineum.pl/

Media społecznościowe: https://www.facebook.com/biblioteka.ossolineum

Informacja o organizatorze:

Biblioteka jest najstarszą częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Założona w 1817 roku w celu gromadzenia i pomnażania związanych z Polską dóbr kultury, poprzez prowadzenie biblioteki, wydawanie i drukowanie naukowego czasopisma i udostępnianie zgromadzonych dzieł publiczności.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.