fbpx

Drugie życie mostu - rajd rowerowy

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

08:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przy Oddziale działa Sekcja rowerowa i jej członkowie w ciągu roku przyjeżdżają koło 2000 km. Organizujemy jednodniowe jak i wielodniowe imprezy rowerowe, krajowe i zagraniczne.

Dawny most kolejowy w Siekirkach po wielu latach nieużywania, dzięki dotacjom Unijnym dostał „drugie życie’ i został oddany do użytku turystom jako most spacerowo – rowerowy. Cieszy się on dużym powodzeniem odwiedzających ten teren województwa lubuskiego ze względu na doskonałe widoki i ciekawe spotkania z turystami. Wyruszamy na nasza wycieczkę z palcu Unii Europejskiej o godz. 8 i rowerami jedziemy na stację kolejową do Bytnicy. Dalej pociągiem do Bielina. Z Bielina do Siekierek /20km/ rowerami, aby tam podziwiać most, zwiedzić Pomnik Pamięci oraz Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach i zapalić znicz na cmentarzu żołnierzy 1 Armii Wojska polskiego w Starych Łysogórach.
Powrót planowany jest do miejscowości Mieszkowice /20km/ i dalej pociągiem do Zielonej Góry i z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego również pociągiem. 10 osobowa grupa rowerowa w przededniu Święta Wojsk Lądowych 12 września/ przeżyje niesamowitą przygodę.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

08:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

22:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Siekierki – most,

woj. lubuskie

Organizator

Nazwa: Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie 5 bspa w Krośnie Odrzańskim

Osoba kontaktowa: Danuta Cierpisz

Telefon: 605057989

E-mail: turystapttkkrosnoodrz@interia.pl

WWW: https://www.facebook.com/owpttk

Informacja o organizatorze:

Oddział Wojskowy PTTK przy Klubie 5 bsap w Krośnie Odrzańskim stanowi jednostkę organizacyjną PTTK działającą w Wojsku Polskim. Jest stowarzyszeniem, które ma już prawie 40 letnią tradycję w służbie turystom. Skupiamy około 200 turystów ze środowiska lokalnego w Krośnie Odrzańskim i Żaganiu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.