fbpx

„Drogą po Koziegłowach”

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Drogą po Koziegłowach” to wydarzenie promujące lokalne dziedzictwo oraz historyczne miejsca w mieście Koziegłowy. Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w dn. 12 września w godz. 10.00 – 16.00

Zapraszamy na spacer po Koziegłowach, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić miasto i poznać jego historię przedstawioną przez Pana Leonarda Jagodę – lokalnego przewodnika. Zebrani zobaczą m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Kościół Św. Barbary oraz mieszczącą się w nim Galerię historyczną „Barbórka”, Kościół Św. Marii Magdaleny, który zdobią średniowieczne freski oraz 2 rzeźby wykonane w pracowni Wita Stwosza. Uczestnikom zostanie wskazane miejsce gdzie złożone zostały kości Walentego Roździeńskiego, po czym udadzą się do prywatnej galerii Pana Tadesza Puszczewicza – malarza, który chroni co może przed zapomnieniem i utrwala to wszystko na płótnie.

Całość wydarzenia podsumowana będzie w Dolinie Osikowej, gdzie uczestnicy poznają specyficzne rękodzieło jakim są wyroby z łyka osikowego, które są naszym dziedzictwem kulturowym a ich początek sięga końca XIXw.

Ze względu na panującą pandemię prosimy o zapisy pod adresem: wioleta.szymczyk@kozieglowy.pl
oraz telefonicznie: 34 314 12 19 wew. 113 w godz. od 7.30 do 15.30

Miejsce zbiórki: Przy Pałacu Biskupów Krakowskich, ul. 3 Maja 27

Partnerzy

Osikowa Dolina

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

10:01

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Organizator

Nazwa: Gmina i Miasto Koziegłowy

Osoba kontaktowa: Wioleta Szymczyk

Telefon: 34 314 12 19

E-mail: wioleta.szymczyk@kozieglowy.pl

WWW: https://www.kozieglowy.pl/

Informacja o organizatorze:

Gmina Koziegłowy położona jest na krawędzi Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Znajduje się w województwie śląskim i jest częścią powiatu myszkowskiego. Jest drugą, co do wielkości gminą w dawnym województwie częstochowskim i największą gminą powiatu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.