"Dotknąć dziedzictwa" warsztaty dla osób niewidomych i młodzieży szkolnej
Data rozpoczęcia:
13 września 2019
piątek
10:00
Data zakończenia:
13 września 2019
piątek
18:30
Celem głównym zadania „Dotknąć dziedzictwa” jest wzrost świadomości społecznej wśród młodzieży szkolnej i osób niewidomych w Polsce, w zakresie roli i wartości dziedzictwa kulturowego, poprzez pozyskiwanie, gromadzenie i upowszechnianie wiedzy na temat Pomników Historii.
Warsztaty w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, będą miały na celu wspólne poznawanie Gdańska – Stoczni Gdańskiej, miejsca narodzin Solidarności” która rozporządzeniem Prezydenta RP z 10 grudnia 2018 roku została uznana za Pomnik Historii.
Zwiedzimy wystawę stałą ECS dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Będziemy rozmawiać o przebiegu obrad „okrągłego stołu”, o wyborach 4 czerwca 1989 roku. Warsztaty przypomną i przybliżą politykę rządu opozycji solidarnościowej i naświetlą historyczne tło epoki. Wspólnie będziemy tworzyć audiodeskrypcję ważnych symboli miejsca i czasu oraz poznawać tyfloobrazy ważnych elementów wizualnych, czyniąc je dostępnymi dla niewidomych odbiorców dziedzictwa kulturowego i historycznego.
Realizacja zadania: Stowarzyszenie „De Facto”
Partner: Europejskie Centrum Solidarności
Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – „Wspólnie dla dziedzictwa”
Partnerzy
Data rozpoczęcia:
13 września 2019
piątek
10:00
Data zakończenia:
13 września 2019
piątek
18:30
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Europejskie Centrum Solidarności
pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk
Organizator
Nazwa: Stowarzyszenie „De Facto”
Osoba kontaktowa: Renata Nych
Telefon: 604408468
E-mail: defacto.org@wp.pl
WWW: https://www.facebook.com/StowarzyszenieDeFacto/
Informacja o organizatorze:
Stowarzyszenie „De Facto” ma 10 lat doświadczeń z realizacji ogólnopolskich nowatorskich projektów kulturalnych, udostępniających dziedzictwo kulturowe osobom niewidomym wykluczanym z powodu niepełnosprawności wzroku oraz uczniom z małych miast o utrudnionym dostępnie do instytucji kultury.