fbpx

Dni otwarte Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Centrum Kultury Śląskiej jest instytucja kultury Powiatu Tarnogórskiego. Swoją siedzibę ma w dawnej rezydencji rodu hrabiów Henckel von Donnersmarck. W ofercie programowej są wystawy, koncerty, pokazy filmów itp.

11.00 – 18.00 zwiedzanie Centrum Kultury Śląskiej, którego siedziba mieści się w dawnej rezydencji rodu hrabiów Henckel von Donnersmarck.

Pałac w Nakle Śląskim powstał jako letnia rezydencja. Hrabia Hugo rozpoczął ok. 1855 r. budować ten pałac dla ukochanej żony Laury. Wiele lat później budynek ten stał się domem dla ich syna Łazarza IV i jego rodziny. Ich potomkowie mieszkali w nim do II wojny światowej. W okresie powojennym przez kilkadziesiąt lat mieściła się szkoła rolnicza.

Obecnie od kilku lat jest siedzibą Centrum Kultury Śląskiej – instytucji kultury Powiatu Tarnogórskiego. W jednej z sal znajduje się stała ekspozycja z informacjami o przeszłości rodu fundatorów pałacu. W pokoju na piętrze znajduje się unikalny skarbiec-sejf gdzie niegdyś znajdowały się najważniejsze aktywa hrabiowskiej fortuny: złoto, biżuteria, papiery wartościowe.
Na początku września w salach wystawowych będzie prezentowana wystawa monograficzna obrazów Aleksandra Turka.

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Nakło Śląskie, ul. Parkowa 1

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim

Osoba kontaktowa: Arkadiusz Kuzio-Podrucki

Telefon: 32 441 60 28

E-mail: biuro.cekus@gmail.com

WWW: http://cekus.pl/

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląakim to instytucja kultury powiatu tarnogórskiego. Otwarte jest – w okresie od kwietnia do września – w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 18.00, w soboty i dni świąteczne od godz. 11.00 do godz. 18.00.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.