fbpx

Czytanie Łazienek Królewskich

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

9 września 2017 r., godz. 11:00, Pałac na Wyspie

dr hab. Andrzej Pieńkos, wykład połączony ze spacerem pt. Czytanie Łazienek Królewskich

 

Jeśli Łazienki były intelektualno-zmysłowym rebusem, to jakimi sposobami możemy próbować go odczytywać? Czym różni się dzisiejszy odbiór łazienkowskiego zespołu od jego pojmowania w epoce, w której powstał? Do czego europejskiemu władcy w XVIII w. potrzebna była taka rezydencja? Czy historyczna wartość Łazienek polega na ich typowości, czy wyjątkowości w Europie? To tylko niektóre z pytań, na jakie prof. Pieńkos spróbuje odpowiedzieć podczas wykładu i spaceru po Ogrodach Łazienek.

 

16 września 2017 r., godz. 11:00, Pałac na Wyspie

Barbara Werner, wykład połączony ze spacerem pt. Ogród część nieprzemijającego raju

 

Pośród niewielu zachowanych planów, rysunków i innych ilustracji widać, jak rozwijał się ogród, jak nabierał stylu i zmieniał swoje oblicze. Warto się o tym przekonać podczas wykładu, by na spacerze móc spojrzeć na Łazienki innym okiem i zweryfikować teorię w praktyce. Ogród to niekończąca się historia przemijania i odradzania, to zapadanie przyrody w zimowy letarg, by wiosną znów zaskoczyć intensywnością życia i urody. Zapraszając na wykład ze spacerem, zapraszamy do nieprzemijającego raju w Łazienkach Królewskich, do obcowania z naturą i chwili refleksji.

 

Wszystkie obiekty (Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki) będą otwarte w godz. 10:00-18:00. W każdym budynku o godz. 11:00, 14:00, 17:00 odbywa się darmowe oprowadzanie

Data rozpoczęcia:

9 września 2017

sobota

Data zakończenia:

16 września 2017

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Pałac na Wodzie – Łazienki Królewskie

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Łazienki Królewskie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.