Czemu ludzie nie spotkali dinozaurów, co robi archeolog a co paleontolog?
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
12:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
13:30
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od czego zaczęło się życie na Ziemii
i kiedy to miało miejsce.
Na podstawie kolekcji skamielin (których można dotykać i które można oglądać z każdej strony) prześledzimy rozwój organizmów aż do
epoki dinozaurów. Potem zastanowimy się wspólnie co mogło być przyczyną ich nagłego zniknięcia? Na koniec wcielimy się w rolę paleontologów, którzy przez wykopaliska w terenie są w stanie zebrać wszystkie te fascynujące informacje (każde dziecko otrzyma możliwość odkopania swojego mini szkieletu dinozaura).
W drugiej części o praludziach, zatytułowanej „Prehistoria, pierwsi
ludzie i pierwsze wynalazki” , poznamy nieco bliżej naszych najodleglejszych przodków. Dowiemy się kiedy i gdzie, zaczęli posługiwać się narzędziami, poznamy okoliczności w jakich człowiek nauczył się rozpalać ogień i jakie mu to dało korzyści. Pokażemy kolejne wynalazki ułatwiające proces zdobywania pożywienia i rozbudowania osad. Dzieci będą mogły dotykać, ciekawych rekwizytów oraz w bezpieczny sposób wypróbować ich działanie.
Partnerzy
Tagi:
Wydarzenie w cyklu:
Rzeka Czasu
Zajęcia, dla dzieci w wieku 6-12 lat, na których dowiemy się, jak możemy poznawać dzieje życia na ziemi, historię i dziedzictwo człowieka, czym zajmuje się paleontologia, archeologia i historia jak również tego , jak na podstawie różnych źródeł jesteśmy w stanie odtwarzać wydarzenia sprzed setek i tysięcy lat.
Data rozpoczęcia:
17 września 2022
sobota
12:00
Data zakończenia:
17 września 2022
sobota
13:30
Kategorie wydarzenia:
Lokalizacja:
Biblioteka w Terminalu Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
03-982 Warszawa
Organizator
Nazwa: Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
Osoba kontaktowa: Zosia Bardzińska
Telefon: 22 27 76 122
E-mail: z.bardzinska@bppragapd.pl
Informacja o organizatorze:
Misją Biblioteki oprócz promocji czytelnictwa jest wspieranie edukacji kulturalnej i społecznej mieszkańców oraz promowanie kultury i tradycji regionu i kraju, która stanowi o poziomie świadomości mieszkańców i ich identyfikacji z małą ojczyzną i Polską.