fbpx

"Czaisz" - Dzień z kulturą herbaty

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na 5. edycję wrocławskiego Festiwalu Herbaty „Czaisz?”, która odbędzie się przy pięknej pogodzie na tarasach leśnickiego zamku (w razie deszczu schowamy się do zamku). Przygotowujemy dla Was moc atrakcji związanych z herbatą.

Herbata to nie tylko napar, który pijamy przy wielu okazjach czy w miłym towarzystwie. Łączy się z nim bowiem ogromna dawka historii i tradycji zrodzonych tysiące lat temu na Dalekim Wschodzie, ulegających wielu przemianom i rozwojowi, a w końcu wraz z podróżami europejczyków przeniesionych na nasz kontynent.

Przybliżymy Wam opowieści o pochodzeniu, rodzajach i legendach związanych z tą niesamowitą rośliną i napojem jednocześnie. Tradycyjnie pojawią się herbaciani kupcy ze swoimi najlepszymi sortami i gatunkami tej wspaniałej rośliny, będą ceramicy specjalizujący się z naczyniach do herbaty, także kombucha oraz stoiska z kuchnią azjatycką. Planujemy dla Was także cykl warsztatów i prelekcji związanych z herbatą i kulturą picia. Będzie można poszerzyć swoją herbacianą wiedzę, nabyć nowe umiejętności i zdobyć ciekawe doświadczenia.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

11:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

festyn / biesiada

Lokalizacja:

Centrum Kultury Zamek
pl. Świętojański 1
54-076 Wrocław

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu

Osoba kontaktowa: Maciej Kozieł

Telefon: 71 349 13 59

E-mail: fantastyka@zamek.wro

WWW: http://www.zamek.wroclaw.pl/

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury „ZAMEK” jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i ponad 800 letniej historii. Pomimo

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.