fbpx

CUD MIÓD. Posmakuj darów lata

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Hasło przewodnie EDD 2022 w Muzeum w Lęborku to „Cud miód. Posmakuj darów lata”. Przy baszcie nr 24 odbędzie się dwudniowy kiermasz lokalnych produktów spożywczych oraz tradycyjnego rękodzieła, prezentacja kaszubskiej muzyki, tańców i śpiewów.

Jubileuszowa, 30 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, odbędzie pod hasłem „Cud miód. Posmakuj darów lata”. Z tej okazji zostanie zorganizowany dwudniowy kiermasz lokalnych produktów spożywczych, m.in. miodów, wyrobów pszczelarskich, nalewek owocowych i ziołowych oraz tradycyjnego rękodzieła, które zostaną połączone z prezentacją kaszubskiej muzyki, tańców i śpiewu. Celem wydarzenia jest przekazywanie kolejnym pokoleniom szeroko pojętej tradycji regionalnej, poczucia przynależności do grupy i własnej tożsamości.
Dzięki tradycji lokalnej człowiek może identyfikować się z danym miejscem, co jest niezwykle ważne podczas budowania wspólnoty: te same potrzeby, zainteresowania, problemy i sukcesy pozwalają nam czuć się częścią danej społeczności.
Kiermasz skupi się na tradycji lokalnej, kaszubskiej, pomorskiej – poczynając od sztuki kulinarnej – tradycyjnych wyrobach ekologicznych, kończąc na ceramice i rzeźbie, którą tworzą lokalni artyści. Wspólne muzykowanie i warsztaty tradycyjnego tańca ludowego pozwolą uczestnikom na przypomnienie, bądź zaszczepienie tych tradycji, które w XXI wieku uległy już niemal całkowitemu zapomnieniu.

Data rozpoczęcia:

10 września 2022

sobota

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum w Lęborku, ul. Młynarska 14/15, Baszta nr 27, ul. Basztowa, 84-300 Lębork

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Muzeum w Lęborku

Osoba kontaktowa: Bogumiła Tesmer

Telefon: 598622414

E-mail: muzeumwleborku@wp.pl

WWW: https://www.muzeum.lebork.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum w Lęborku opracowuje i udostępnia zbiory m.in. z zakresu historii miasta i regionu, sztuki dawnej, archeologii, etnografii. Zwiedzać można Basztę nr 24 (ul. Derdowskiego), Basztę nr 27 (ul. Basztowa) oraz oddział Muzeum – Wieżę Ciśnień (Park Chrobrego, ul. Piękna 1).

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.