fbpx

Cmentarne historie Wałbrzycha - żywe dziedzictwo - spacer historyczny

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Poznaj dzieje wałbrzyskich cmentarzy i dowiedz się, gdzie były te, których już nie ma. Zobacz jak upamiętnione są ważne postaci związane z miastem, jak wyglądają miejsca ich wiecznego spoczynku. Udaj się na spacer tropem żywego dziedzictwa.

Cmentarze to miejsca pamięci o ludziach i dziedzictwo, które żyje nie tylko w ludzkiej pamięci. Były od początku zasiedlania obszaru Wałbrzycha i będą nadal tworzone. Zamieniały swoje lokalizacje. Wpływały na nie tradycje religijne i sanitarne przepisy. Nekropolie – miasta umarłych, osób, które tworzyły miasto żywych.

Zapraszamy na spacer z refleksją po dawnych miejscach pochówków i obecnych cmentarzach. Spotkanie z wybitnymi postaciami zżytymi z Wałbrzychem – osobami, które już odeszły; ze zwyczajami i formami ich upamiętniania w miejskim krajobrazie dziedzictwa.

Obowiązują zapisy: t.nochowicz@muzeum.walbrzych.pl

Liczba uczestników: 25 osób.

Galeria

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Zbiórka uczestników przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5, ul. Limanowskiego 12, Wałbrzych. Możliwy dojazd we własnym zakresie autobusem miejskim linii 2 i C z przystanku opodal dworca kolejowego Wałbrzych Miasto do przystanku przy pl. Solidarności lub własnym transportem-parking na pl. Rycerskim.

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Osoba kontaktowa: Tomasz Nochowicz

Telefon: 746646030 w. 36

E-mail: t.nochowicz@muzeum.walbrzych.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu eksponuje kolekcję ponad 10.000 porcelanowych obiektów pochodzących z manufaktur i fabryk z terenu Śląska i Europy wraz ze zbiorem polskiego malarstwa współczesnego oraz ceramiki polskiej z lat 50. i 60. XX w. Organizuje wystawy czasowe i zajęcia edukacyjne.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.