Architektura drewniana województwa łódzkiego – wiatraki i młyny wodne
Data rozpoczęcia:
9 września 2022
piątek
15:00
Data zakończenia:
30 września 2022
piątek
21:00
Wystawa Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w syntetyczny sposób ukaże historię młynów wodnych i wiatraków, które niegdyś były nieodłącznym elementem wiejskiego krajobrazu województwa łódzkiego.
Łódzki Wojewódzki Konserwator zabytków zaprasza wszystkich miłośników historii i architektury drewnianej na wystawę poświęconą młynom wodnym i wiatrakom. Dowiedzieć się z niej będzie można jak wyglądały pierwsze młyny wietrzne i wodne, a także jakie, pod wpływem rozwoju technologicznego, zachodziły w nich zmiany. Poruszać będzie ona również temat społecznego odbioru młynarza i młyna oraz działań, które służby konserwatorskie podejmowały, by ratować te cenne zabytki dziedzictwa materialnego. Bogata w treść wystawa opatrzona jest aktualnymi oraz archiwalnymi fotografiami młynów ulokowanych na terenie województwa łódzkiego. Podczas jej otwarcia wysłuchać będzie można specjalistów zajmujących się zabytkami oraz relacji dawnej właścicielki młyna.
Wydarzenie w cyklu:
Szlakiem dziedzictwa województwa łódzkiego – młyny wodne, wiatraki i krajobrazy urbanistyczne
Wydarzenia zorganizowane przez Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mają na celu rozbudzenie zainteresowania historią zabytków znajdujących się zarówno w dużych miastach jak i niewielkich ośrodkach naszego województwa. Pragniemy pokazać miejsca i obiekty, które pozwolą wybrać się w krótką podróż do przeszłości.
Data rozpoczęcia:
9 września 2022
piątek
15:00
Data zakończenia:
30 września 2022
piątek
21:00
Kategorie wydarzenia:
Organizator
Nazwa: Łódzki Wojewódzki Knserwator Zabytków
Osoba kontaktowa: Daria Błaszczyńska
Telefon: 42 631-78-98
E-mail: d.blasczynska@wuoz-lodz.pl
WWW: https://www.wuoz-lodz.pl/
Informacja o organizatorze:
Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków jest organem stojącym na straży dziedzictwa materialnego województwa łódzkiego. Do jego zadań należy zapewnienie warunków prawnych, organizacyjnych i finansowych umożliwiających trwałe zachowanie zabytków, ale również popularyzowania wiedzy o nich.