fbpx

"A babcia/mama opowiadała...". Spotkania przy łuskaniu soi i fasoli

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Zapraszamy na spotkania w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim (oddziale Muzeum Mazowieckiego w Płocku), podczas których będziemy mogli/mogły wysłuchać wspomnień naszych respondentek i opiekunek ekspozycji – przewodniczek.

Spotkania będą też okazją do aktywnego wzięcia udziału nie tylko w takiej pracy, jak łuskanie nasion fasoli czy soi, ale również do włączenia się/ podzielenia się swoimi wspomnieniami – doświadczeniami naszych mam, babć, a może prababć… Uczestnicy i uczestniczki spotkania dowiedzą się między innymi z czym dawniej jadano fasolę i do czego wykorzystywano soję w kuchni olenderskiej. A inspiracją do tych spotkań są wieloletnie doświadczenia terenowe i nierzadko obserwacja uczestnicząca – pomysłodawczyni wydarzenia kustosz Magdaleny Licy-Kaczan. Prowadzenie, moderowanie spotkań, inicjowanie rozmów: Magdalena Lica-Kaczan, etnografka, miłośniczka historii opowiadanych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie i kuchni roślinnej.

Galeria

Data rozpoczęcia:

16 września 2023

sobota

12:00

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

16:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Wiączemin Polski 25, 09-533 Słubice

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Osoba kontaktowa: Magdalena Lica-Kaczan

Telefon: 502488667

E-mail: skansen@muzeumplock.eu

Informacja o organizatorze:

Skansen w Wiączeminie to jedno z dwóch muzeów na wolnym powietrzu w Polsce poświęcone osadnictwu olenderskiemu nad Wisłą i jedyna tego typu instytucja w regionie Mazowsza. Zobaczymy tu dawny kościół ewangelicko-augsburski, szkołę, cmentarz i dwie zagrody olenderskie z oryginalnym wyposażeniem.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.