fbpx

6. Lubiński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W dniu 10 września 2023 roku miłośnicy motoryzacji zabytkowej oraz wszyscy entuzjaści piękna klasycznych samochodów będą mieli okazję przenieść się w czasie podczas 6. Lubińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

To wyjątkowe wydarzenie, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem, ponownie odbędzie się w malowniczym otoczeniu Parku Leśnego w Lubinie. Organizatorzy spodziewają się, że na tegorocznej edycji zlotu pojawi się około 80 unikatowych i pięknie zachowanych pojazdów zabytkowych. To spotkanie stanowi prawdziwe eldorado dla miłośników starych modeli samochodów, którzy chcą nie tylko podziwiać te piękne pojazdy, ale również dowiedzieć się więcej o ich historii, technicznych aspektach oraz wyjątkowych cechach. Otwarcie zlotu planowane jest na godzinę 11:00, a uczestnicy będą mieli okazję spędzić cały dzień wśród klasycznych samochodów, dzieląc się swoją pasją i wymieniając się doświadczeniami. Dla wielu pasjonatów wydarzenie to stanowi również okazję do nawiązania nowych znajomości oraz wymiany kontaktów wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Wielbicieli motoryzacji zabytkowej łączy pasja do zachowania historii i dziedzictwa motoryzacyjnego dla przyszłych pokoleń. Warto podkreślić, że w ramach 6. Lubińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych do uczestników zlotu, jak i dla odwiedzających przygotowane zostały konkursy, na najstarszy pojazd zlotu, na najciekawszy pojazd i najlepszą stylizację zlotu zdaniem organizatora, na najlepszy pojazd wybrany przez uczestników zlotu, na najładniejsze auto zdaniem publiczności oraz wylosowanie szczęśliwca i nagrodzenie za udział w konkursie. Dla najmłodszych pasjonatów motoryzacji przygotowane zostały warsztaty, gdzie wspólnie wykonywany zostanie wielkoformatowy samochód z dostępnych materiałów do powtórnego wykorzystania (recykling), konkurs plastyczny: „NaMalowany pojazd”, gdzie dzieci będą miały za zadanie namalować pojazd inspirując się zlotowymi okazami oraz „Wyścigi”, czyli zawody na scenie. Dla wszystkich wygranych przewidywane są nagrody oraz upominki.
Lubiński Zlot Pojazdów Zabytkowych to wydarzenie, które nie tylko przybliża historię motoryzacji, ale także integruje społeczność pasjonatów. To okazja do wspólnego świętowania i dzielenia się miłością do klasycznych samochodów. Jeśli jesteś fanem motoryzacji zabytkowej lub po prostu ciekawi Cię piękno techniki sprzed lat, nie możesz przegapić tego wydarzenia. Zanotuj datę 10 września 2023 roku i dołącz do grona entuzjastów na niezapomnianym zlocie w Parku Leśnym w Lubinie.

Data rozpoczęcia:

10 września 2023

niedziela

11:00

Data zakończenia:

10 września 2023

niedziela

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Park Leśny w Lubinie, ul. Kwiatowa

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Historyczne w Lubinie

Osoba kontaktowa: Kamila Tworek

Telefon: 728980453

E-mail: kamila.tworek@muzeum.lubin.pl

WWW: https://muzeum-lubin.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Historyczne w Lubinie ma cztery lokalizacje. Pierwsza mieści się w zabytkowym ratuszu, druga w malowniczym Parku Leśnym. Kolejna lokalizacja to wystawa przy stacji kolejowej, a nowością jest Galeria Pałacyk w centrum miasta. Zadania placówki to szeroko pojęta działalność kulturalna i naukowa.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.