Warsztaty dla organizatorów EDD
Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Muzeum Ziemi Wschowskiej zapraszają na bezpłatne warsztaty z projektowania działań edukacyjnych w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe, które odbędą się 11 maja 2018 roku od godziny 9.30 w Muzeum Ziemi Wschowskiej – Rezydencji Jezuitów pl. Farny 3 we Wschowie.
W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość poznania idei Europejskich Dni Dziedzictwa, a także innych inspirujących rozwiązań dotyczących tworzenia ciekawych działań z wykorzystaniem potencjału lokalnego dziedzictwa. Pracując w grupach uczestnicy za pomocą różnych narzędzi będą tworzyć atrakcyjny program wydarzeń skoncentrowany na potrzebach odbiorców. Spotkanie będzie również okazją do wymiany myśli i doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk w zakresie działań związanych z edukacją o dziedzictwie. Podczas spotkania uczestnicy również będą mogli zaprojektować wydarzenia, które zostaną włączone w obchody tegorocznej edycji EDD „Niepodległa dla wszystkich” poświęconej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Warsztaty są skierowane do osób pracujących i działających w lokalnych instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, aktywnych grupach nieformalnych, działaczy lokalnych i właścicieli zabytków i innych podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Warsztaty poprowadzą trenerki – animatorki z wieloletnim doświadczeniem w zakresie edukacji o dziedzictwie:
Paulina Kobza – etnolożka, animatorka kultury, trenerka. Jedna z założycielek i członkini zarządu stowarzyszenia \”Chodź nad Świder\”, które od pięciu lat aktywnie działa na rzecz ochrony i popularyzacji dziedzictwa kulturowego linii otwockiej i Doliny Świdra. Pracuje w Narodowym Centrum Kultury, gdzie odpowiada za koordynację programu szkoleniowego \”Kultura bez wyjątku\” i corocznej konferencji dla animatorów kultury \”Ogólnopolska Giełda Projektów\”. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, przewodniczka po Warszawie.
Anna Czyżewska – etnografka i trenerka. Od ponad 10 lat pracuje w organizacjach pozarządowych. Zajmuje się dziedzictwem kulturowym, studiami nad pamięcią, edukacją, partycypacją i dialogiem społecznym. Związana ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna, z którym zrealizowała kilkadziesiąt autorskich projektów. Pracuje w Federacji Mazowia. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.
W celu wzięcia udziału w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: promocja.muzeum.wschowa@gmail.com Ze względu na charakter warsztatów do udziału w spotkaniu zapraszamy dwóch przedstawicieli z danej organizacji/instytucji.
Szczegóły związane z tematyką warsztatów są zawarte w załączonym programie. Dodatkowych informacji udziela: Grażyna Strózik tel: 65 540 74 61, mail: promocja.muzeum.wschowa@gmail.com
Więcej szczegółów w załączonym programie.
Europejskie Dni Dziedzictwa są dofinansowane ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.