fbpx

Relacja z konferencji prasowej EDD

Za nami konferencja prasowa zapowiadająca Europejskie Dni Dziedzictwa 2021. Tegoroczna odsłona święta zabytków łączy dziedzictwo materialne i niematerialne. Wszystkie wydarzenia w całej Polsce odbywać się będą pod hasłem ”Smaki dziedzictwa”.

 

W wydarzeniu udział wzięli Prof. Magdalena Gawin – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Spotu, Generalny Konserwator Zabytków, Bartosz Skaldawski – Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Jarosław Jakubowski – Doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Pełnomocnik Wojewody ds. Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej, Andrzej Klonecki – Prezes Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi oraz  Jarosław Uściński – szef kuchni restauracji Moonsfera, gospodarz miejsca konferencji, w której odbyło się spotkanie z dziennikarzami. Całość poprowadził dziennikarz i prezenter Maciej Kurzajewski.

 

W trakcie konferencji prasowej została przybliżona idea Europejskich Dni Dziedzictwa i hasło 29. edycji EDD. Zaprezentowany został program inauguracji ogólnopolskiej w Kruszwicy oraz informacje związane z wydarzeniami w całej Polsce. Ponadto,  przedstawionospot telewizyjnyEuropejskich Dni Dziedzictwa z udziałem kucharza Jarosława Uścińskiego oraz nową aplikację mobilną EDD.

 

Podczas konferencji prasowej Bartosz Skaldawski Dyrektor NID, zwrócił uwagę, że temat tegorocznej edycji EDD można interpretować w dwojaki sposób  – smaki dziedzictwa to zarówno aspekt związany z kuchnią historyczną, regionalną czy lokalną, to także przepisy  i receptury , które odziedziczyliśmy po poprzednich pokoleniach. Temat ten również można zaprezentować poprzez obiekty zabytkowe, w których produkowano żywość i artykuły spożywcze jak mleczarnie czy piekarnie.

 

Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 można wziąć udział w kilkuset wydarzeniach  na terenie całego kraju, wszędzie wstęp  będzie bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.edd.nid.pl oraz dedykowanej aplikacji  EDD na urządzenia mobilne.

 

Dziękujemy dziennikarzom za udział w konferencji prasowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na maila ddziewczopolska@nid.pl oraz pod nr tel. 572 66 00 38.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.