fbpx

101 pomysłów na wydarzenia EDD edycja 2018

Organizowanie „yarn bombingu”, czytanie bajek, a nawet pokaz mody – wszystko to może być sposobem na poznanie wspólnego europejskiego dziedzictwa!

To tylko niektóre z inspiracji zawartych w kolejnej już odsłonie broszurki „101 pomysłów na organizację eventów ”. Broszurka przygotowana została przez Radę Europy oraz Komisję Europejską we współpracy z koordynatorami z państw uczestniczących w Europejskich Dniach Dziedzictwa. Tym razem, zawarte w broszurce pomysły przedstawiają świeże spojrzenie na tegoroczny europejski temat ramowy pt. „Sztuka dzielenia”.

 

 

Zbiór inspiracji może być pomocny również dla polskich organizatorów  Europejskich Dni Dziedzictwa. Z okazji przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, Europejskie Dni Dziedzictwa w całej Polsce odbywają się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Polski temat EDD wpisuje się w europejskie obchody poprzez zachęcenie do dzielenia się radością, historiami, wiedzą o tym wyjątkowym dla naszego kraju czasie, który pozostawił po sobie pamiątki w postaci zabytków, bohaterów, śmiałych wizji i tradycji.

 

 

 

Pomysły zawarte w publikacji „101 pomysłów na wydarzenia” mogą być z powodzeniem wykorzystane w tym roku, jak również w organizacji  kolejnych edycjach EDD. Dokument zawiera długą listę kreatywnych pomysłów, dzięki którym Państwa wydarzenie może stać się bardziej angażujące oraz zapewniające nowy sposób, w jaki społeczność lokalna może dowiedzieć się o swoim otoczeniu.

 

Pomysły zawarte w publikacji „101 pomysłów na wydarzenia” może być z powodzeniem wykorzystany w tym roku, jak również w procesie organizacji  kolejnych edycjach EDD. Dokument zawiera długą listę kreatywnych pomysłów, dzięki którym Państwa wydarzenie może stać się bardziej angażujące oraz zapewniające nowy sposób, w jaki społeczność lokalna może dowiedzieć się o swoim otoczeniu.

 

Biorąc pod uwagę różnorodność powiązań historycznych i kulturowych między krajami europejskimi temat ten może być interpretowany w szerokim zakresie. Od wspólnych stylów architektonicznych i muzycznych po projekty i wzory tradycyjnych strojów, naturalne krajobrazy i obyczaje religijne.

 

Wiele z przedstawionych działań jest szczególnie przydatnych dla osób pragnących zaangażować uczniów w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Publikacja jest też dobrą okazją do przyjrzenia się i sprawdzenia jakie podejście do organizacji wydarzeń związanych z dziedzictwem mają inne kraje. Tematyczne wystawy, konkursy fotograficzne, a nawet wieczory karaoke mogą być idealną innowacją dla lokalnych społeczności do poznawania historii ich miejscowości.

 

Koncentruje się na powiązaniach kulturowych, wspólnych doświadczeniach, transgranicznych korzeniach europejskich, tegoroczny temat pozwala na wiele twórczych interpretacji. Wydarzenia mogą być oparte na dowolnej wartości, zwyczaju, tradycji lub historii, która mówi o europejskiej historii, kulturze i tożsamości.

Książeczkę można pobrać poniżej:

 

101 pomysłów na wydarzenia EDD edycja 2018 

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.