Wyszukaj na stronie
Polski

„Jedno Miasto Trzy Kultury”

„Jedno Miasto Trzy Kultury” to projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. W jego ramach, po raz trzeci, będziemy mieli okazję poznać historię i dziedzictwo kulturowe Fordonu. Wśród wielu atrakcji znajdą się wycieczki z przewodnikiem Damianem Rączką, znawcą tematyki fordońskiej i regionalistą, członkiem Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

 

Pierwszy spacer pn. „Fordoński przemysł – od powstania do upadku 1885-2014” odbędzie się w niedzielę, 15 września. Podczas zwiedzania, które zaplanowano wzdłuż ul. Fordońskiej, będzie można, między innymi, poznać historię spławu drewna i handlu na Wiśle, zwiedzić dawną cegielnię Knutza i Kittlera, a od 1908 Alberta Medzega, poznać dzieje fordońskiej linii kolejowej i mostów fordońskich (1893-1956). Zobaczymy także dawną willę austriackiego przemysłowca Franka i dawny szpital dla chorych na cholerę.

 

Zbiórka: godz. 13:00 przy ul. Fordońskiej 410.

 

Drugie spotkanie „Fordon – Wiek Niepodległości” odbędzie się w niedzielę, 16 września. Zwiedzanie zaplanowano jako podróż do międzywojennego i powojennego Fordonu. Uczestnicy spaceru przejdą od fordońskiego rynku ulicami Bydgoską, Frycza-Modrzewskiego do ronda Buxakowskiego. Każdy budynek i każde miejsce, dzięki Damianowi Rączce odsłoni przed piechurami swoje tajemnice…

 

Zbiórka: godz. 13:30 na Rynku w Fordonie.

 

Kontakt: Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu, tel. 602592123, stowarzyszenieMSF@wp.pl

Facebook
YouTube