Wyszukaj na stronie
Polski

Rajd pieszo-rowerowy śladem zabytków Skrzebowej i Moszczanki

Moszczanka, woj. wielkopolskieŚwietlica wiejska w Moszczance, Moszczanka 68, 63-440 Moszczanka
16 września 2017
Kategoria:

gawędy, opowieści

spotkania z twrócami kultury

zwiedzanie

spacery i wycieczki plenerowe

inne

Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Moszczanka 68, 63-440 Raszków, www.moszczanka.osw.pl, ww.loreto.osw.pl, moszczanka@osw.pl

Dodaj do przewodnikaStwórz własny przewodnik Europejskich Dni Dziedzictwa 2018

1. Wybierz interesujące Cię wydarzenie
2. Kliknij „dodaj do przewodnika”. ….pamiętaj, że możesz dokonać wyboru wielu interesujących Cię wydarzeń!
3. Po selekcji najciekawszych informacji o wydarzeniach w których chcesz wziąć udział, kliknij „pokaż listę” (dół strony).
4. Gdy zobaczysz pełną listę wybranych przez Ciebie informacji na temat wydarzeń kliknij „utwórz przewodnik” i gotowe.
Zadaj pytanie

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zaprasza na Rajd pieszo-rowerowy śladem zabytków Skrzebowej i Moszczanki, promujący nowy quest rowerowy.

Sobota 16 września 2017 r.

Start rajdu w godz. 10.00 – 11.00.

Grupy i indywidualni turyści zgłaszają się na starcie - obok świetlicy wiejskiej w Moszczance (gmina Raszków, powiat ostrowski), tam otrzymują ulotki questowe (do wyboru quest pieszy i rowerowy) oraz pamiątkowe znaczki. Zwiedzanie okolicy z questem pieszym bądź rowerowym trwa ok. 1,5 godziny. Zakończenie rajdu ok. godz. 12.00 wspólnym posiłkiem.

 

W ramach imprezy odbędą się:

- Prezentacja nowego questu rowerowego prowadzącego drogami Skrzebowej, Moszczanki i Bieganina, którego głównym punktem są ruiny XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej.

- rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Szlak dzwonnic loretańskich”

- promocja nowej publikacji pt. „Polskie kaplice i dzwonnice loretańskie”, będącej efektem projektu „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich”, realizowanego w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

 

Rajd pieszo-rowerowy śladami zabytków Skrzebowej, Moszczanki i Bieganina w gm. Raszków (powiat ostrowski) jest podsumowaniem tegorocznej edycji projektu „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich”. Na trasie rajdu znajdują się zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej z XVII wieku, kościół katolicki, cmentarze katolicki i poewangelicki z cennymi nagrobkami, dawna karczma i pałac a także atrakcje przyrodnicze w otoczeniu doliny Ołoboku. W ramach imprezy odbędą się: prezentacja nowego questu rowerowego, podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego poświęconego dzwonnicom loretańskim oraz promocja publikacji „Polski kaplice i dzwonnice loretańskie”.

DOJAZD: Punkt zbiórki - świetlica wiejska w Moszczance – dojazd z Raszkowa k. Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku Pleszewa bądź zjazd z trasy S11 w miejscowości Szczury w kierunku Raszkowa.

Facebook
YouTube