fbpx

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM WILLI LENTZA

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Willa Lentza zaprasza do zwiedzania wnętrz tego wyjątkowego zabytku z profesjonalnym przewodnikiem. Będzie to doskonała okazja, aby poznać historię powstawania budynku, losy jego mieszkańców, szczegóły, a także efekty prac konserwatorskich.

Willa Augusta Lentza jak w soczewce skupia koleje losów zabytkowych willi mieszczańskich w Szczecinie. Od fabrykanckiej rezydencji – świadectwa przepychu i ostentacji swojego twórcy, przez nowoczesny mieszczański salon – miejsce istotne dla dziejów prywatnego kolekcjonerstwa, przez wojskowe koszary i schron – kwaterę Wermachtu, a następnie czerwonoarmistów, tymczasową siedzibę administracji kościelnej – niedoszły pałac biskupi, po instytucję publiczną – „Pałac Młodzieży”, po funkcjonującą obecnie od 2021 roku miejską instytucję kultury Willa Lentza.
Z uwagi na ograniczoną ilość gości, którzy mogą przebywać jednocześnie w Willi, o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Obowiązują zapisy telefonicznie (91-822-84-84) lub mailowo (sekretariat@willa-lentza.pl), prowadzone od 28 sierpnia 2023 r.

Data rozpoczęcia:

9 września 2023

sobota

11:00

Data zakończenia:

9 września 2023

sobota

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Willa Lentza
al. Wojska Polskiego 84
70-482 Szczecin

woj. zachodniopomorskie

Organizator

Nazwa: Willa Lentza

Osoba kontaktowa: Małgorzata Horoszko

Telefon: tel. 91-822-84-

E-mail: kasa@willa-lentza.pl

WWW: https://willa-lentza.pl/

Informacja o organizatorze:

Powołana 1 stycznia 2021 roku instytucja kultury Willa Lentza stawia sobie za cel twórczą interpretację historii i dziedzictwa miejsca wyjątkowego zarówno dla dawnej jak i współczesnej kultury mieszczańskiej Szczecina.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.