fbpx

Zwiedzanie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na zwiedzanie biblioteki bydgoskiego klasztoru bernardynów, Magazynu Głównego, a także Pracowni Regionalnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Zwiedzający uczestniczyć będą w prezentacji najciekawszych zbiorów znajdujących się w magazynie, następnie w pokazie procesu wypożyczania książek „od zamówienia do realizacji”, czyli od wydruku zamówienia, wyszukania go na półkach po sygnaturze, do realizacji i dostarczenia windą, a na zakończenie poszukają ukrytych w zbiorach ciekawostek o Bydgoszczy. Zwiedzanie Biblioteki Bernardynów przybliży z kolei najstarszy i największy z zachowanych w mieście księgozbiorów. Jego początki sięgają XV wieku. Najważniejszą cechą tej biblioteki jest jej przeszłość, będąca częścią historii Bydgoszczy. Zaś w Pracowni Regionalnej zaprezentowane zostaną m.in. książki, gazety, czasopisma, księgi adresowe miasta Bydgoszczy i wszelkie materiały związane z województwem kujawsko-pomorskim.

 

Zaprosimy również do obejrzenia zabytkowej klatki schodowej naszego budynku przy ulicy Długiej i obejrzenia efektów jej remontu, jak również zwiedzenia prezentowanej tam wystawy „Bydgoszcz na starej fotografii”.

 

Zwiedzanie rozpoczynać się będzie o każdej pełnej godzinie, od 10:00 do 13:00, w 4 grupach liczących po 10 osób. Zbiórka grup w holu głównym Biblioteki.

 

Zapisy przyjmowane są przez pracowników Działu Udostępniania Zbiorów WiMBP pod nr tel.: 52 33 99 250.

 

Galeria

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

14:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Stary Rynek 24, 85-105 Bydgoszcz

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Wojewódzka i Miejsk Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Osoba kontaktowa: Joanna Pawłowska

Telefon: 52 33-99-227

E-mail: promocja@wimbp.bydgoszcz.pl

WWW: https://biblioteka.bydgoszcz.pl/

Informacja o organizatorze:

WiMBP została powołana do życia w 1903 roku. Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu. Zarówno Biblioteka Główna, jak i sieć filii bibliotecznych rozmieszczonych na terenie miasta Bydgoszczy podejmuje różnego rodzaju działania edukacyjno-kulturalne.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.