fbpx

Zwiedzanie Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

13.00, 14.30, 16.00 oraz 17.30 zapraszamy do zwiedzania Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Zamek w Wiśle.


Rezydencja Prezydenta RP Zamek w Wiśle należy do grupy najważniejszych w skali kraju realizacji awangardowych z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zaprojektowana została przez przez Adolfa Szyszko-Bohusza, jednego z najbardziej uznanych polskich architektów i konserwatorów 1. poł. XX w. Wchodzący w skład założenia gmach „zameczku”, łączący awangardową, modernistyczną formę z nawiązaniem do rozwiązań tradycyjnej architektury reprezentacyjnej i obronnej, stanowi typ nowoczesnej, prestiżowej rezydencji głowy państwa, manifestującej przynależność do odrodzonej II RP.

 

Z racji zachowania części modernistycznego, nowatorskiego w skali kraju wyposażenia i wystroju wnętrz, jest również cennym przykładem popularnej w latach 20. XX w. idei Gesamtkunstwerk, postulującej traktowanie architektury i wyposażenia jako zbiorczego dzieła.

 

Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem. Zapisy przyjmuje recepcja Zamku Dolnego pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Warunkiem wejścia jest okazanie aktualnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty). Ze względu na charakter obiektu organizator zastrzega sobie możliwość odwołania zwiedzania nawet w ostatniej chwili.

 


Organizator:

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Rezydencja Prezydenta RP – Zamek w Wiśle

ul. Zameczek 1, 43-460 Wisła

tel. 33 8546500   e-mail: zamekwisla@zamekwisla.pl -> www.zamekwisla.pl

Data rozpoczęcia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Rezydencja Prezydenta RP – Zamek w Wiśle

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.