fbpx

Zwiedzanie Ratusza Miejskiego w Zabrzu

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

10.00, 11.30, 13.00  Prezydent Miasta Zabrze wraz z Radą Miasta zaprasza do poznania i odkrycia jednego z najbardziej charakterystycznych i reprezentacyjnych budynków w Zabrzu, w którym pierwotnie mieściła się siedziba dyrekcji koncernu Donnersmarcka. Obecnie budynek pełni rolę ratusza miejskiego.

Obiekt zaprojektowany przez berlińskiego architekta Arnolda Hartmanna w formie nawiązującej do rezydencji pałacowej z elementami antycznymi wzniesiono w 1907 r. Zwiedzanie budynku obejmuje m.in. westybul, salę historyczną, salę secesyjną. Uczestnicy poznają historię budynku, będą mogli dotknąć insygniów władzy samorządowej w postaci łańcucha ceremonialnego z herbem miasta oraz obejrzeć ważne dokumenty potwierdzające przynależność państwową Zabrza.

Miejsce zbiórki przed wejściem głównym do Ratusza, przy ul. Zbigniewa Religi 1. Przewodnikiem po tajemnicach ratusza będzie historyk i radny miasta Dariusz Walerjański.

 

Wymagana rezerwacja na poszczególne godziny zwiedzania pod numerem 32/271-72-76 lub osobiście w Punkcie Informacji o Mieście. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Organizatorzy:

Prezydent Miasta Zabrze, Rada Miasta Zabrze

ul. Zbigniewa Religi 1, 41-800 Zabrze

t 32 2717276 @ informacja@um.zabrze.pl

 

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wykład / prelekcja, zwiedzanie

Organizator

Nazwa: Prezydent Miasta Zabrze, Rada Miasta Zabrze

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.