fbpx

Zwiedzanie Centrum Ekspozycji Historycznych

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

17:15

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

11.00 – 17.15 zwiedzania Zamku w Toszku wraz z Centrum Ekspozycji Historycznych. Oprowadzanie z przewodnikiem obejmuje wystawy stałe poświęcone historii obiektu, jego podziemia, w tym tunel czasu, jarmark średniowieczny i tunel skazańców, a także wystawy czasowe.

 

Jest to jeden z nielicznie zachowanych we wschodniej części historycznego Górnego Śląska przykładów rezydencji z ocalałymi i wyeksponowanymi reliktami średniowiecznego założenia obronnego. Zespół zamkowy usytuowany jest na kulminacji wzgórza położonego na zachód od historycznego miasta, z którym skomunikowany jest poprzez most zwodzony przerzucony nad suchą fosą. Datowany na przełom XIV i XV w. zamek wzniesiony został w miejscu drewniano-ziemnej osady obronnej z IX w., przekształconej w XII w. w gród kasztelański. Obecny charakter zespołu stanowi konsekwencję prowadzonych w latach 1957-1963 prac, polegających na częściowej rekonstrukcji założenia pod kątem adaptacji na instytucję kultury.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

11:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

17:15

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Lokalizacja:

Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku”

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku”

Osoba kontaktowa: Barbara Skawińska

Telefon: 600 045 2016

E-mail: marketing@zamektoszek.eu

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku”Centrum Kultury „Zamek w Toszku” to samorządowa instytucja kultury. Została powołana w roku 1977 r. przez Radę Narodową Miasta i Gminy w Toszku jako Gminny Ośrodek Kultury w Toszku. Od tego czasu instytucja zmieniała nazwę. Pierwszy raz w roku 1980 na Miejsko–Gminny

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.