fbpx

Zwiedzaj na MAXA!

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Halę Stulecia zaprojektowaną przez wybitnego architekta Maksa Berga, uznano za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, a cały kompleks w 2006 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zapraszamy do wspólnego zwiedzenia Hali Stulecia. Wybudowana została jako integralna część Terenów Wystawowych, w otoczeniu Parku Szczytnickiego – jednego z największych parków miejskich w Europie. W założeniu swojego twórcy miała być „odświętnym centrum kultury” oraz „katedrą demokracji”, łączącą ludzi pod swoją kopułą. Zapraszamy do poznania najważniejszych informacji o powstaniu Hali, jej twórcy i procesie budowy oraz o tym, czym od samego początku żyje Hala: o najważniejszych wydarzeniach, które miały tu miejsce na przestrzeni lat. Przyjdź i poznaj dziedzictwo Hali Stulecia.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja:  turystyka@halastulecia.pl

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

13:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Organizator

Nazwa: Hala Stulecia

Osoba kontaktowa: Edyta Leszczyńska

Telefon: 511146221

E-mail: eleszczynska@halastulecia.pl

WWW: https://halastulecia.pl/

Informacja o organizatorze:

Hala Stulecia, zaprojektowana przez wybitnego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Wpisanie kompleksu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku potwierdziło szczególny status obiektów i przestrzeni, które są wizytówką Wrocławia.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.