fbpx

Znajdź mnie – EDD 2016 - gra miejska

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stowarzyszenie KORCZAK zaprasza grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne na innowacyjne zwiedzanie i poznawanie ciekawych historycznie miejsc w Katowicach. We wrześniu będzie dostępna, na smartfony oraz tablety bezpłatna aplikacja turystyczna zatytułowana „Znajdź mnie – EDD 2016”, której bohater o imieniu Walcuś poprowadzi po zaplanowanej trasie, od obiektu do obiektu (szczegóły i link do pobrania aplikacji na stronie organizatora www.korczak.katowice.pl oraz na facebooku; profilu Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK jak i na wydarzeniu Katowice – Znajdź mnie – EDD 2016). W każdym odnalezionym punkcie pokaże się zdjęcie aby uczestnik był pewny, że dobrze trafił i otworzy się krótka informacja o tym miejscu oraz zadanie do wykonania a następnie pokaże się propozycja kolejnego miejsca do odwiedzenia. Na trasie zaplanowano 14 miejsc a tym ostatnim jest Izba Tradycji Hutniczej na terenie zabytkowej Walcowni w Katowicach-Szopienicach gdzie w niedziele 11.09. i 18.09. (w godz. 11.00-16.00) oraz dodatkowo w środę 21.09 (w godz. 09.00-18.00). będzie czekał, na uczestników, krótki quiz z trasy oraz dodatkowe atrakcje; zwiedzanie Izby i spotkanie z hutnikiem organizowane przez Stowarzyszenie na rzecz powstania muzeum hutnictwa cynku. Wytrwali otrzymają dyplomy a chętni mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym, o którym już na miejscu opowie Walcuś.

Jeśli ktoś nie posiada odpowiedniego nośnika to zapraszamy do  Izby Tradycji Hutniczej (w podanych wyżej dniach i godzinach) po wersję papierową trasy.

Aplikację przygotowali specjalnie na EDD 2016, dla Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK; Angelika Serwa, Michał Praszmo i Marcel Rzepka. Graficznie oprawiła Katarzyna Szczepańczyk, Walcusia wymyśliła i wykonała Joanna Kuśnierz, trasę i teksty opracowała Ewa Grzegorzak-Łoposzko, w ramach Hack Silesia #2 organizowanego przez Hackerspace Silesia.

 

Pobierz aplikację i baw się dobrze; https://play.google.com/store/apps/details?id=findme.findme

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

40-870 Katowice, al. Bolesława Krzywoustego 7/63, tel. 609 875 972

e-mail: korczakkatowice@gmail.com, www.korczak.katowice.pl

 

Stowarzyszenie na rzecz powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach-Szopienicach

40-387 Katowice, ul. 11 Listopada 30, tel. 501802866

e-mail: gsach@tlen.pl, 

www.muzeumcynku.republika.pl

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska
walcownia@muzeatechniki.pl 
ul. Braci Gierymskich 110
51-640 Wrocław
www.walcownia.org

 

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, inne

Lokalizacja:

Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK, Stowarzyszenie na rzecz powstania muzeum hutnictwa cynku w Katowicach-Szopienicach

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.