fbpx

Znajdź mnie 2022

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Katowickie place i skwery łączą nas z historią postaci, wydarzeń, symboli. Dlatego 17. września, zapraszamy na spotkanie, o godz. 10.00, do Działu Teatralno-Filmowego Muzeum Historii Katowic przy ul. Kopernika 11.

W trakcie spotkania przedstawimy patronów małych przestrzeni miasta. Spotkanie będzie połączone z bezpłatnym zwiedzaniem Muzeum. Wcześniej, zapraszamy do zabawy pt. „Znajdź mnie 2022”.
Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK realizuje, co dwa lata, projekt pt. „Znajdź mnie”, którego finał odbywa się zawsze w trakcie Europejskich Dni Dziedzictwa. Projekt polega na wakacyjnej zabawie/konkursie aktywującej mieszkańców Katowic (i nie tylko) w każdym wieku (chociaż głównie skierowaną do dzieci i młodzieży). Poprzez sieć filii MBP na terenie miasta i profil Stowarzyszenia, zostają udostępnione indeksy (foldery) z miniaturami zdjęć, tym razem, skwerów i placów Katowic (kolejne edycje konkursu mają inny temat przewodni). W tym roku dodatkowo indeks będzie dostępny na stronie EDD i w aplikacji EDD województwa śląskiego. Tradycyjnie zadaniem jest odgadnięcie miejsca i wpisanie pod zdjęciem jego nazwy, ale są też cytaty patronów poszukiwanych miejsc i prośba by połączyć je ze zdjęciami. Zabawa trwa do 03. września. Do tego dnia rozwiązania zbierają wszystkie filie MBP na terenie Katowic lub można przesłać je na adres organizatora tj.; korczakkatowice@gmail.com Na zakończenie, w Muzeum zostaną przedstawione prawidłowe rozwiązania oraz rozdane upominki i dyplomy „Bystrego oka”.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

10:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

12:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie, konkurs

Lokalizacja:

Katowice, ul. Kopernika 11, Dział Teatralno-Filmowy Muzeum Historii Katowic

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży KORCZAK

Osoba kontaktowa: Ewa Grzegorzak-Łoposzko

Telefon: 609875972

E-mail: korczakkatowice@gmail.com

WWW: https://www.facebook.com/StowarzyszenieKorczak

Informacja o organizatorze:

Celem Stowarzyszenia jest wszechstronne wspieranie dzieci i młodzieży w oparciu o działania zwiększające ich szanse rozwojowe oraz aktywizację lokalnej społeczności. Działania statutowe dotyczą m.in nauki, edukacji, oświaty i wychowania, rozwijania zainteresowań, zdolności czy twórczego myślenia.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.