fbpx

Zerwany splot: wojenne losy Zgierzan

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Splot niepodległości tkany przez naszych rodaków przez kolejne 20 lat od pamiętnego listopada 1918 został brutalnie rozerwany przez nazistowską machinę wojenną we wrześniu 1939 roku. Ludzie, którzy przez dwie dekady cieszyli się niepodległością i pokojem, zmuszeni byli walczyć o przetrwanie rozrzuceni po świecie.

7  września o godz. 15.00 odbędzie się wernisaż wystawy ukazującej historię zgierzan, którzy po raz kolejny musieli stanąć do walki o wolność i niepodległość swojej ojczyzny. Dzięki niej będzie można poznać ich trudne i zawiłe losy, które oplotły ogarnięty wojną świat.

 

Poznamy ich na wielu frontach II wojny światowej, jak po raz kolejny łącza wątki niepodległości.

 

Otwarcie wystawy będzie częścią pikniku historycznego z udziałem grup rekonstrukcyjnych z regionu łódzkiego prezentujących na żywo stroje, wyposażenie, broń oraz sprzęt wojskowy z okresu II wojny światowej.

 

Dotknij żywej historii i zanurz się w zakamarki przeszłości!

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

15:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Muzeum Miasta Zgierza, ul. Gen. J. H. Dabrowskiego 21 – Placówka jest instytucją prezentującą na swych wystawach zagadnienia związane z historia i kultura regionu. Muzeum mieści się w pochodzącym z pierwszej połowy XIX wieku „Domu pod Lwami” wybudowanym dla starszego cechu postrzygaczy sukna.

woj. łódzkie

Organizator

Nazwa: Muzeum Miasta Zgierza

Osoba kontaktowa: Magdalena Grabia-Krawczyk

Telefon: 427163792

E-mail: etnografia@mmz.net.pl

WWW: http://www.muzeumzgierz.pl

Informacja o organizatorze:

Muzeum Miasta Zgierza – muzeum położone w Zgierzu. Placówka jest instytucją kultury, dla której organizatorem jest Gmina Miasto Zgierz. Muzeum mieści się w pochodzącym z pierwszej połowy XIX wieku „Domu pod Lwami”. Prezentuje na swych wystawach zagadnienia związane z historia i kultura regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.