fbpx

Zapraszamy do pałacu Albertich

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach EDD pragniemy w przystępny sposób przedstawić historię pałacu Albertich, w którym mieści się wałbrzyskie Muzeum Porcelany. 7 września w salach muzealnych będą odgrywane scenki z życia mieszczańskiego w XIX-wiecznym Wałbrzychu.

Z okazji EDD serdecznie zapraszamy do pałacu rodziny Albertich. 7 września na terenie Muzeum Porcelany poprowadzimy interaktywne zwiedzanie, polegające na zaaranżowaniu przestrzeni ekspozycyjnej tak, by opowiedzieć historię budynku, w którym się znajduje nasza instytucja. Wpisując się w ogólnopolski temat „Polskiego splotu”, pragniemy przedstawić opowieść o rodzinie przemysłowców, którzy zajmowali się włókiennictwem. Tego dnia na pierwszym planie postawimy pałac rodziny Albertich. Opowiemy o nim, jego losach, rodzinie, jej wpływie na rozwój naszego miasta i o tym, co dalej się z nim stało po przejęciu go przez miasto. Po salach będą się przechadzać damy w strojach z epoki, które w przystępny sposób przekażą informacje i przedstawią życie mieszczańskie XIX-wiecznego Wałbrzycha. Tego typu atrakcja wpisuje się w ideę Dni Dziedzictwa, ponieważ zostanie zaprezentowana nie tylko historia dosłownie związana ze „Splotem”, ale także zostanie ukazany wycinek lokalnej kultury, którą zastaliśmy na ziemiach należących do 1945 r. do Niemiec. Jest to okazja, by pochylić się nad tym, co odziedziczyliśmy po zmianie granic naszego kraju i pokazać, że zastane dziedzictwo stało się częścią tożsamości kolejnych pokoleń Polaków.

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

7 września 2019

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
ul. 1 Maja 9
58-300 Wałbrzych

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

Osoba kontaktowa: Monika Gerlach

Telefon: 792 618 835

E-mail: m.gerlach@muzeum.walbrzych.pl

WWW: https://muzeum.walbrzych.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum Porcelany znajduje się w klasycystycznym pałacu Albertich w ścisłym centrum Wałbrzycha. Skupia się na eksponowaniu bogatej kolekcji porcelany z manufaktur i fabryk śląskich i europejskich (m.in. z Niemiec, Francji, Włoch), jak również posiada galerię współczesnego malarstwa polskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.