fbpx

Zabytek - nie zapomnij! / Denkmal - denk mal dran! - ogłoszenie nominacji w konkursie

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Budowle z przeszłością – skarby przyszłości. Konkurs „Zabytek – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran!” służy wspieraniu długofalowej ochrony „niewielkich” obiektów o wartościach zabytkowych.

„Zabytek – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran!” to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK) i Fundację OP ENHEIM we współpracy z Niemiecko-Polską Fundacją Ochrony Zabytków Kultury (DPS), służący wspieraniu długofalowej ochrony „niewielkich” obiektów o wartościach zabytkowych w województwie dolnośląskim, południowej części województwa lubuskiego i dolnośląskiej części Górnych Łużyc.

W 2022 roku wystartowała kolejna edycja otwartego konkursu. Zgłoszenia budowli poddanych renowacji przyjmowane są do 31 lipca na stronie www.zabytekniezapomnij.eu., 17 września 2022 roku, w ramach 6. pikniku artystycznego Flowland w Tarczynie niedaleko Wlenia zostaną ogłoszone nominacje do Nagród w 2022 roku.

Szczególny nacisk położony jest na wykonanie renowacji w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska naturalnego. Ponadto nagroda ma przyczynić się do zwiększenia świadomości mieszkańców dotyczącej znaczenia relacji między środowiskiem, zrównoważonym rozwojem i dziedzictwem kulturowym po obu stronach polsko-niemieckiej, tudzież dolnośląsko-saksońskiej granicy. Konkurs podkreśla znaczenie Dolnego Śląska jako europejskiego miejsca spotkań i wspólnej przestrzeni kulturowej oraz pokazuje polsko-niemiecką historię w kontekście wspólnego pozytywnego doświadczenia i wyzwania w zjednoczonej Europie.

Nagroda ma zachęcić prywatnych inwestorów, stowarzyszenia non-profit oraz porównywalne osoby prawne do inwestowania w obiekty o znaczeniu historycznym lub historyczno-artystycznym, aby ich dawne piękno i unikatowość wysuwały się na pierwszy plan w obrazie dolnośląskich miast, gmin i krajobrazów. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w łącznej wysokości 18.500 zł.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

12:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

FLOWLAND, Tarczyn 13, Wleń

woj. dolnośląskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK)
  • Fundacja OP ENHEIM
  • Niemiecko-Polska Fundacja Ochrony Zabytków Kultury (DPS)

Osoba kontaktowa: Karolina Jara

Telefon: +48 537 096 621

E-mail: info@zabytekniezapomnij.eu

WWW: https://zabytekniezapomnij.eu/

Informacja o organizatorze:

„Zabytek – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran!” to polsko-niemiecki konkurs ochrony zabytków organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska (VSK) i Fundację OP ENHEIM we współpracy z Niemiecko-Polską Fundacją Ochrony Zabytków Kultury (DPS).

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.