fbpx

Europejskie Dni Dziedzictwa w gminie Annopol pt. "Z tradycją w przyszłość" - I edycja

Data rozpoczęcia:

4 września 2023

poniedziałek

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Annopolu odbędzie się wystawa czasowa, ale również konkurs fotograficzny i warsztaty z twórcami ludowymi z rejonu Lubelszczyzny.

W ramach tegorocznej edycji EDD zapraszamy do Annopola na wystawę czasową „Z wnętrza dawnej izby”. Zostanie tam zaprezentowane dawne wyposażenie wiejskiej izby używane przez naszych dziadków. Wystawa będzie dostępna od 9 do 30 września 2023 r. w budynku Centrum Kultury w Annopolu.

 

Ponadto od 4 do 16 września trwa konkurs fotograficzny „Portret z annopolskim zabytkiem w tle”. Ma on na celu popularyzację zabytków gminy Annopol, który zapewne przywoła te mniej rozpoznawalne miejsca, a być może ukaże dobrze znane obiekty w nowym świetle, w innym niż dotychczas kontekście.

 

Oprócz tego zostaną zorganizowane warsztaty z twórcami ludowymi, by uświadomić młodemu pokoleniu jak ważne jest kultywowanie dziedzictwa kulturowego. Warsztaty ludowe odbędą się w drugiej połowie września.

Data rozpoczęcia:

4 września 2023

poniedziałek

Data zakończenia:

16 września 2023

sobota

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, warsztaty, konkurs

Lokalizacja:

Gmina Annopol

woj. lubelskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury w Annopolu

Osoba kontaktowa: Marta Mochol

Telefon: 507758703

E-mail: ckannopol@o2.pl

WWW: https://ckannopol.naszgok.pl/

Informacja o organizatorze:

Podstawowym zadaniem Centrum Kultury w Annopolu jest przede wszystkim pozyskiwanie i przygotowanie społeczeństwa do czynnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości. Ponadto utrwalanie tradycji kulturowych i historycznych regionu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.