fbpx

Z teatralnej loży

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

17:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:40

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Teatr zaprasza na spotkanie z najwierniejszymi bywalcami premier- Zytą Trych oraz Grzegorzem Cuperem. W otoczeniu wystawy o tematyce teatralnej podzielą się swoimi wspomnieniami.

Teatr zaprasza na spotkanie z najwierniejszymi bywalcami premier, miłośnikami sztuki teatralnej, wieloletnimi widzami – Zytą Trych oraz Grzegorzem Cuperem. W otoczeniu wystawy o tematyce teatralnej, która pomoże uchwycić ich wspomnienia w bardziej materialnej formie, podzielą się swoimi niezwykłymi opowieściami.

Pamięć jest kluczowym elementem dziedzictwa. Poza „zinstytucjonalizowaną” pamięcią wpisaną w historię teatru, istnieje pamięć indywidualna, która ma ogromną wartość – osobiste szczegóły, wydarzenia i emocje wzbogacają obraz przeszłości. Szczególna wartość jest zawarta w tym, co efemeryczne i ludzkie – skoncentrowane wokół sztuki teatralnej.
Dwóch bohaterów naszej opowieści – Pani Zyta Trych i Pan Grzegorz Cuper – są wierni teatrowi od dziesięcioleci. Zyta ma 90 lat, jako dziecko mieszkała i całe życie pozostała wierną widzką. Grzegorz odwiedza teatr w Kielcach i teatry w całej Polsce od ponad 60 lat, widział około 6 000 spektakli. Teatr kielecki stał się dla nich nie tylko przestrzenią rozgrywania spektakli, ale świątynią sztuki, miejscem do realizowania pasji, spotkań z ludźmi, a niekiedy nawet domem. Wzmocnił poczucie przynależności do regionu. Z czasem sami zaczęli budować świat kultury kieleckiej. Dziś chcą podzielić się swoim zamiłowaniem z przedstawicielami kolejnych pokoleń. Spotkanie będzie stanowiło okazję do wymiany myśli i wiedzy, nawiązania międzypokoleniowej wspólnoty o podobnych wartościach, a skupionej wokół jednej z najważniejszych placówek kulturalnych w regionie – Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Data rozpoczęcia:

17 września 2022

sobota

17:00

Data zakończenia:

17 września 2022

sobota

18:40

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Siedziba tymczasowa
ul. Ściegiennego 2,
25-033 Kielce (Wejście od alei Legionów)

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Osoba kontaktowa: Paulina Drozdowska

Telefon: 505 124 211

E-mail: paulina.drozdowska@teatrzeromskiego.pl

WWW: https://teatrzeromskiego.pl/

Informacja o organizatorze:

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest jedyną zawodową sceną dramatyczną w województwie świętokrzyskim, ale jego znaczenie wykracza także dalej, poza lokalność. Scena ma 142 lata i jest jedną z najstarszych w Polsce.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.