fbpx

XXXVIII Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora "O Zegar Czasu"

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora „O Zegar Czasu”, rozbrzmiewa kujawskimi melodiami, magią sztuki ludowej i aromatem regionalnych potraw.

Przegląd Artystycznego Ruchu Seniora organizowany jest w Aleksandrowie Kujawskim od 38 lat. Podczas wydarzenia swój dorobek artystyczny zaprezentują seniorzy działający w amatorskich ruchach seniorów przy miejskich i wiejskich ośrodkach kultury na Kujawach, oraz zespoły muzyczne Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Występujący zaprezentują kujawskie tańce ludowe, muzykę, pieśni, gawędy, obrzędy, a wszystko to oprawione w kujawskie stroje i barwy ludowe. Do śpiewanych na scenie piosenek przyłącza się publiczność. Prezentacje są ważnym elementem edukacyjnym – utrwalają w pamięci zwyczaje i tradycje wcześniejszych pokoleń. Przeglądowi towarzyszą pokazy rękodzielnicze i kulinarne.

 

W wydarzeniu biorą udział zespoły z całego województwa m.in. z Aleksandrowa Kujawskiego, Włocławka, Bądkowa, Brześcia Kujawskiego, Konecka, Lubienia Kujawskiego, Zakrzewa i Dobrego.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

14 września 2019

sobota

10:00

Data zakończenia:

14 września 2019

sobota

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim – wydarzenie w plenerze – scena przy MCK.

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Osoba kontaktowa: Agnieszka Kraszewska

Telefon: 668 18 10 93

E-mail: agnieszka@mckaleksandrowkujawski.pl

WWW: https://www.mckaleksandrowkujawski.pl

Informacja o organizatorze:

Miejskie Centrum Kultury działa od 1961 r. Celem naszej działalności jest tworzenie odpowiednich warunków do aktywnego uczestnictwa wszystkich grup odbiorców w kulturze, a także współtworzenie jej wartości. MCK jest ośrodkiem edukacji artystycznej i organizacji wielu imprez kulturalnych w mieście.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.