fbpx

XXV Konkurs Pojazdów Konnych

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Celem cieszącej się ogromną popularnością imprezy Konkursu Pojazdów Konnych jest kultywowanie dawnych tradycji międzywojennych oraz prezentacja powozów w pełnym zaprzęgu. Wyjątkowy klimat klasycystycznej rezydencji sprawia, że pojazdy konne i stylowo ubrani uczestnicy, w naturalny sposób wpisują się w scenerię tego miejsca.

XXV Konkurs Pojazdów Konnych, jako jedno z najstarszych plenerowych wydarzeń kulturalnych instytucji, wpływa na wizerunek regionu. Jest najbardziej widowiskową imprezą na terenie województwa, dotyczącą najpiękniejszych tradycji związanych z końmi. Sprzyja temu szczególna atmosfera miejsca, w którym rozgrywane są zawody.

 

Jednodniowy konkurs składa się z dwóch konkurencji: pokazu zabytkowych, stylizowanych lub współczesnych powozów oraz zawodów w powożeniu na parcourze.

 

W konkursie bierze udział 30 – 40 zawodników z województw kujawsko–pomorskiego oraz wielkopolskiego. Amatorski konkurs oceniany jest przez profesjonalnych sędziów.

Data rozpoczęcia:

15 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

17:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne

Lokalizacja:

Pałac Lubostroń
Lubostroń
89 – 210 Łabiszyn

woj. kujawsko-pomorskie

Organizator

Nazwa: Pałac Lubostroń

Osoba kontaktowa: Karolina Malak

Telefon: 695 929 786

E-mail: kultura@palac-lubostron.pl

WWW: http://www.palac-lubostron.pl/

Informacja o organizatorze:

Pałac Lubostroń jest instytucją kultury Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Celem działania instytucji jest trwała ochrona i konserwacja zespołu pałacowo-parkowego, promocja dziedzictwa narodowego oraz upowszechnianie różnych form kultury i sztuki.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.