fbpx

XX Giełda Staroci i Rzeczy Potrzebnych Komuś Innemu

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

XX GIEŁDA STAROCI I RZECZY POTRZEBNYCH KOMUŚ INNEMU (przed budynkiem muzeum). Realizacja wspólnie z Siedleckim Klubem Kolekcjonerów i Oddziałem PTTK „Podlasie” w Siedlcach.

Siedlecki Klub Kolekcjonerów powstał w 1995 roku przy Muzeum Okręgowym w Siedlcach (obecnie Regionalnym) i działa nieprzerwanie do chwili obecnej. Jest jednym z najprężniej działających tego typu klubów w województwie mazowieckim. W jego działalności zauważalne są trzy główne formy: comiesięczne spotkania edukacyjne, wycieczki krajobrazowe i publikacja wydawnictw. Chętnie współpracuje z siedleckim muzeum przy organizowaniu równego rodzaju imprez kulturalnych.
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Regionalne w Siedlcach i Siedlecki Klub Kolekcjonerów zapraszają na jubileuszową XX Giełdę Staroci i Rzeczy Potrzebnych Komuś Innemu. Aby wziąć w niej udział jako wystawca, nie trzeba płacić. Nie trzeba również być członkiem Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów ani brać ze sobą własnego stolika. Muzeum udostępnia wystawcom swoje stoliki. Wystarczy wziąć z domu starocia, które leżąc zapomniane czy nieużywane, zajmują nam miejsce, a mogą się przydać komuś innemu.

Galeria

Data rozpoczęcia:

11 września 2022

niedziela

11:00

Data zakończenia:

11 września 2022

niedziela

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

inne, kiermasz

Lokalizacja:

Muzeum Regionalne w Siedlcach mieści się w XVIII-wiecznym ratuszu. Znajduje się w centrum miasta. Reprezentuje typ ratusza handlowego. Jest jednym z piękniejszych przykładów tego typu budownictwa w Polsce a dodatkowo wyróżnia się figurą Atlasa zdobiącą obeliskowy hełm wieży ratuszowej.

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Muzeum Regionalne w Siedlcach
  • Siedlecki Klub Kolekcjonerów
  • Oddział PTTK „Podlasie” w Siedlcach

Osoba kontaktowa: Krzysztof Cabaj

Telefon: (25) 632 74 70

E-mail: k.cabaj@muzeumsiedlce.art.pl

WWW: https://www.muzeumsiedlce.art.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum wielodziałowe z historią od 1909 r., mieści się w ratuszu „pod Jackiem” z XVIII w. W zbiorach m.in. archeologia, historia, etnografia i kolekcje artystów z regionu. W tym największa w Polsce kolekcja części rakiet balistycznych V-2 z II wojny światowej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.