fbpx

XIX Festiwal muzyczny ,,W krainie Chopina"

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

14:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

15:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Koncert organizowany jest w ramach XIX Festiwalu muzycznego ,,W krainie Chopina” zainicjowanego przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Babicach Starych.

Wykonawcą koncertu będzie Sławomir Dobrzański – absolwent Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Wrocławiu, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz University of Connecticut, gdzie w 2001 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie gry na fortepianie. Jako solista i kameralista Dobrzański występował w ponad dwudziestu krajach Azji, Europy i obu Ameryk. Również jako pedagog, Dobrzański wykładał na Uniwersytecie Rhode Island i w Concordia College. Od roku 2005 jest profesorem gry na fortepianie w Kansas State University, gdzie był kierownikiem katedry instrumentów klawiszowych w latach 2009-2013. Do jego obowiązków w Kansas należą również wykłady o literaturze fortepianowej oraz nauka muzyki kameralnej i akompaniamentu. Absolwenci z klasy profesora Dobrzańskiego, pochodzący z wielu regionów świata, odnoszą sukcesy jako soliści, kameraliści oraz pedagodzy fortepianu. Dobrzański jest założycielem i byłym Dyrektorem Artystycznym Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Connecticut, które powstało w 1997 roku.Za swą pracę dla kultury polskiej i polsko-amerykańskiej artysta został w 2016 roku nagrodzony Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W roku 2019 był nominowany przez publiczność do tytułu Ambasadora Kultury Polskiej. W październiku 2021 otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia pedagogiczne, przyznawaną corocznie przez Kansas Music Teachers Association.

 

Data rozpoczęcia:

17 września 2023

niedziela

14:00

Data zakończenia:

17 września 2023

niedziela

15:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Pałac w Sannikach

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina W Sannikach
  • Towarzystwo im.Fryderyka Chopina sannickie koło TiFC
  • Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Babicach Starych.

Osoba kontaktowa: Jolanta Róg

Telefon: 242681108

E-mail: j.rog@ecasanniki.pl

WWW: https://www.ecasanniki.pl/

Informacja o organizatorze:

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina z siedziba w Sannickim Pałacu, to samorządowa instytucja kultury, współprowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Miasto i Gminę Sanniki.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.