fbpx

XI Festiwal Otwarte Ogrody

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

Data zakończenia:

9 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

8-9 września / sobota-niedziela 

10.00-16.00 Ogrodowe spotkania są całkowicie zaprojektowane i realizowane przez właścicieli gościnnych willi lub zaproszonych przez nich twórców. Różnorodność tematyczna programu festiwalowego jest odzwierciedleniem szerokich zainteresowań gospodarzy udostępniających do zwiedzania swoje prywatne ogrody. Przy głównej alei w Parku Zdrojowym otwarty będzie punkt informacyjny ze szczegółowym programem wydarzeń XI Festiwalu – planowanych wycieczek po mieście szlakiem zabytkowych willi oraz dziejów ich mieszkańców, twórców świetności i wyjątkowości tego miejsca.

8 września / sobota

11.00-13.30 Park Zdrojowy, niedaleko tężni, przy głównej alei parku

Spacer śladami pomników. Tematem przewodnim będą pomniki, które trwają na przekór czasom i świadczą o pięknie Konstancina-Jeziorny. Grzegorz Łuniewski, mieszkaniec miasta, miłośnik jego historii i zabytków, kolekcjoner zdjęć i opowieści mieszkańców, poprowadzi spacer alejami okalającymi STOCER, który stał się ogrodem, w którym odzyskuje się zdrowie, o czym świadczą wieczorami okoliczne sosny i lipy. Pokaże uczestnikom piękno ukryte w ruinach i zaniedbanych ogrodach, które dziś żyją własnym, lirycznym życiem.

Wśród licznych propozycji konstancińskiego Festiwalu znajdą się m.in.: wystawy malarstwa, rzeźby i zdjęć artystycznych, spotkania z pisarzami oraz seanse filmowe reżyserów i scenarzystów zamieszkałych w gminie Konstancin-Jeziorna. Jak co roku, spotkamy się także na koncertach w ogrodach muzycznych. Festiwal umożliwi miłe i aktywne spędzenia czasu, poznanie interesujących ludzi, będzie miejscem spotkań wszystkich pokoleń – dorosłych, młodzieży i dzieci. Mile widziani będą nie tylko mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, ale także wszyscy bliscy i dalecy sąsiedzi, turyści i kuracjusze uzdrowiska. W tym roku pomyślano też o dzieciach, które mogą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez artystów, zajęciach plastycznych czy przedstawieniach.

Szczegółowy program Festiwalu będzie dostępny w wersji elektronicznej na stronach www.konstancinjeziorna.pl oraz www.otwarteogrody.pl.

Udział w festiwalu jest dobrowolny, a wstęp do ogrodów bezpłatny.

Program XI Festiwalu Otwarte Ogrody w wersji papierowej będzie dostępny w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz w wybranych punktach na terenie miasta.

Pierwszy w Polsce Festiwal Otwarte Ogrody zorganizowano w 2005 r. w Podkowie Leśnej z inspiracji Magdaleny Prosińskiej i Łukasza Willmanna, następnie idea festiwalu przeniosła się do podwarszawskich miast ogrodów. Od 2008 r. w Festiwalu uczestniczą ogrody i domy Konstancina-Jeziorny. Dodatkowe informacje o powstaniu i idei tego projektu znajdziecie Państwo na stronie www.otwarteogrody.pl.  

Data rozpoczęcia:

8 września 2018

sobota

Data zakończenia:

9 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Ogrody i domy Konstancina Jeziorny

woj. mazowieckie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Festiwal Otwarte Ogrody
  • Klub Inicjatyw Obywatelskich
  • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.