fbpx

X Dni Twierdzy Koźle

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W dniach 17 i 18 września zapraszamy do udziału w wydarzeniu plenerowym Dni Twierdzy Koźle. Po raz 10. spotkamy się na błoniach przy Domu Kultury „Koźle” przy ul. Skarbowej 10. Inscenizacja bitwy odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 16:00.

Rekonstrukcja bitwy o kozielską twierdzę, z roku 1807, to batalistyczne widowisko, które odbywa się na historycznym terenie miasta, a uczestniczą w nim miłośnicy oręża epoki Napoleona, m.in. z Polski, Czech i Niemiec. Po wspaniale odtworzonej bitwie będzie można zapoznać się z ówczesną specyfiką życia obozowego, zwiedzając odtworzony w  najdrobniejszych detalach obóz żołnierski.

Wyjątkowa historia Koźla, miasta-twierdzy, nie pozwala zapomnieć o jej związkach z monarchią czeską, habsburską i pruską. Twierdza Koźle była bowiem obok twierdzy świdnickiej, nyskiej, kłodzkiej i srebrnogórskiej strategicznym elementem ówczesnego systemu obronnego naszego kraju. Warto podkreślić, że Dni Twierdzy Koźle są nie tylko są okazją do świetnej zabawy, ale także stanowią żywą lekcję historii i łączą społeczności różnych miast i państw.

Podczas obchodów X Dni twierdzy Koźle zaplanowano wiele ciekawych imprez towarzyszących. Oprócz licznych koncertów scenicznych już po raz drugi w naszym mieście podziwiać będzie można instrumentalistów z całego świata w trakcie Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych. Muzycy koncertować będą od piątku, zaś uroczysty koncert galowy odbędzie się 18 września w hali widowisko-sportowej na osiedlu Azoty. Dodatkowo zorganizowany zostanie eKKo Jarmark, a także inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Organizator:

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

47-200 Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32, tel. 77 4050364

e-mail: promocja@kedzierzynkozle.pl, www.kedzierzynkozle.pl.

Data rozpoczęcia:

17 września 2016

sobota

Data zakończenia:

18 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

turniej

Lokalizacja:

Błonie przy Domu Kultury „Koźle”

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.