fbpx

Wystawa pt. „Nasze dziedzictwo-Nasz strój”

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

08:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Wystawa ma na celu pokazanie dziedzictwa lokalnego, poprzez prezentację regionalnego stroju ludowego regionu sannicko – gąbińskiego, na przestrzeni lat, charakteryzującego się kolorowymi pasami utkanymi z wełny.

Ludowy strój sannicki, często był mylony ze strojem łowickim z racji podobieństwa był uważany za jego odmianę. Jednakże, mieszkańcy regionu sannickiego podkreślali swoją odrębność. Przejawiała się ona nie tylko w ubiorze, ale także w gwarze. Na przestrzeni wieków ukształtowało się kilka regionów różniących się od siebie budownictwem, strojem i zwyczajami. Wystawa prezentować będzie to dziedzictwo, które przetrwało, które jest kultywowane do dzisiaj w sposób bardziej artystyczny i sentymentalny i z którego dumni są mieszkańcy Sannik oraz mieszkańcy regionu sannickiego. To Regionalny Zespół Ludowy w Sannikach prezentuje dziedzictwo lokalne nie tylko w stroju, ale także z muzyce, obyczajach ludowych , tańcach regionalnych. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie z lat 20.tych XX wieku, gdzie młode dziewczęta pięknie się prezentowały w kolorowych strojach oraz te współczesne pełne żywych kolorów od gorącej czerwieni o odcieniu pomarańczowym nazywanym często kolorem „sannickim” .

15 września zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach, o godzinie 17.00 odbędzie się koncert pt. ,,W krainie Chopina”.

 

Data rozpoczęcia:

7 września 2019

sobota

08:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

21:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

ul. Warszawska 142, 09-540 Sanniki

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Osoba kontaktowa: Jolanta Róg

Telefon: 24 268 11 08

E-mail: j.rog@ecasanniki.pl

WWW: http://ecasanniki.pl/pl/

Informacja o organizatorze:

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, to samorządowa jednostka kultury propagująca twórczość F. Chopina oraz dorobek dziedzictwa narodowego. Centrum to jedna z nielicznych na Mazowszu instytucji położona na Mazowieckim Szlaku Chopinowskim.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.