fbpx

Wystawa

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

15 września/sobota

  • 15.00 uroczyste otwarcie wystawy i prelekcja pt. Droga Polski do niepodległości,  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. Krwawa droga Polski do niepodległości, zwiedzanie  wystawy.

16 września/niedziela

  • 10.00 – 15.00 zwiedzanie wystawy Wieś w drodze do niepodległości Polski oraz  Parku Etnograficznego „Pod Kogutem”,  stałych wystaw i ekspozycji związanych z kulturą i tradycją chłopską.

We wsi Dąbie, gmina Zawichost znajduje się Park Etnograficzny „Pod kogutem”, powstały w roku 2015 z inicjatywy Fundacji „Dla Pokoleń”. Znajdują się tutaj: kolekcja narzędzi i maszyn rolniczych, zabytkowa pasieka, kompletnie wyposażona kuźnia z okresu międzywojnia, zrekonstruowane pomieszczenie mieszkalne wraz z przedmiotami codziennego użytku, stosowanymi w gospodarstwach chłopskich, wystawa  starych fotografii „Tak się tutaj żyło!” przedstawiająca  życie na wsi w minionych czasach, ludzi, których już nie ma i dzięki którym wieś tętniła życiem. Wieś Dąbie była od 1890 roku centrum kultury ludowej, chłopskich ruchów wolnościowych oraz przykładem aktywności i inicjatyw obywatelskich. Działały tutaj zespoły muzyczne, Koła Gospodyń Wiejskich, organizowano wspólne biesiady, zabawy, wiece polityczne i podtrzymano tradycje religijne. W trakcie EDD Fundacja udostępni dla wszystkich zainteresowanych również inne ekspozycje  na terenie Parku Etnograficznego „Pod Kogutem”

Kontakt:

Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych, Kultury oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Dla Pokoleń”

ul. Organowa 1/63 20-882 Lublin

T 603 222 163,

@dlapokolen@gmail.com, WWW.dlapokolen.org.pl

 

Data rozpoczęcia:

15 września 2018

sobota

Data zakończenia:

16 września 2018

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa, zwiedzanie, konkurs

Lokalizacja:

Park Etnograficzny „Pod kogutem”

woj. świętokrzyskie

Organizator

Nazwa: Fundacja Wspierania Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych, Kultury oraz Ochrony Dziedzictwa Narodowego „Dla Pokoleń

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.