fbpx

Wystawa

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

W niedzielę 11 września 2016 r. o godz. 12.00 w Sali Tradycji wsi Strzyżewice, koło Leszna, w ramach XXIV EDD zostanie otwarta wystawa pt. Klasztory cysterskie w Wielkopolsce. W jej ramach zaprezentowane zostaną fotografie autorstwa Anny Jabłońskiej z komentarzem Doroty Matyaszczyk.
W ramach tegorocznych Dni, które ukazują przenikanie się Ducha z przestrzenią w świątyniach, dziełach sztuki, na śródpolnych alejach, będzie można także zapoznać się z wystawą pt. Cmentarz ewangelicki w Strzyżewicach. Wystawa prezentuje dokonania i zaangażowanie mieszkańców wsi w rewitalizację zniszczonego i zapomnianego cmentarza ewangelickiego. Obie wystawy będzie można obejrzeć do końca września w Sali Tradycji, mieszczącej się w budynku dawnej szkoły, przy ul. Lotniczej 2.

Data rozpoczęcia:

11 września 2016

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wystawa

Lokalizacja:

Sala Tradycji wsi Strzyżewice

woj. wielkopolskie

Organizator

Nazwa: Towarzystwo Przyjaciół Strzyżewic, ul. Szybowników 26 64-100 Leszno, e-mail: strzyżewice@gmail.com, www.strzyzewice.wordpress.com Narodowy Instytut Dziedzictwa Pracownia Terenowa w Trzebinach, Trzebiny Pałac 30A, 64-100 Leszno, Tel. 64-5330347, e-mail: trzebiny@nid.pl, www.nid.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.