fbpx

Wygasły wulkan Ostrzyca Proboszczowicka

Data rozpoczęcia:

15 września 2017

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

 

15 września godz. 10.00–13.00 – wycieczka.

Ostrzyca Proboszczowicka – Królowa Polskich Wygasłych Wulkanów, zwana śląską Fudżi-jamą, Szczytnicą lub Ostrą Górą, zaprasza do odwiedzenia najpiękniejszego stożka powulkanicznego w Polsce. Największe atrakcje to spacer po 445 bazaltowych schodach wiodących na szczyt, oglądanie z wierzchołka wspaniałej panoramy okolicznych wzgórz – w tym zamku Grodziec, Wilczej Góry, Sudetów ze Śnieżką – poznanie historii i legend związanych z tym niezwykłym zakątkiem, obcowanie z przyrodą w Rezerwacie „Ostrzyca Proboszczowicka”, niezapomniane chwile dające wrażenie dotykania nieba, grillowanie na placu biwakowym pod Ostrzycą.

Warto ją zobaczyć i pokonać drogę na jej szczyt, gdyż każdy znajdzie tu oazę spokoju i wytchnienia od dnia codziennego. To właśnie ona jest zaliczana do najpiękniejszych cudów naszego kraju. Już dawno temu stary kronikarz pisał: „Tu można zrzucić ze stóp kurz dnia codziennego i doskonałym leśnym powietrzem odświeżyć ciało i ducha”.

Data rozpoczęcia:

15 września 2017

piątek

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Wygasły wulkan Ostrzyca Proboszczowicka, plac biwakowy u podnóża Ostrzycy

woj. dolnośląskie

Organizator

Nazwa: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Pielgrzymce, Pielgrzymka 109, 59-524 Pielgrzymka, Sebastian Dębicki, Małgorzata Semeniuk, tel. 76 8775124, e-mail: gbp11@wp.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.