fbpx

Wycieczka krajoznawcza „Dziedzictwo kulturowe Podlasia”

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

08:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Podlasie to wyjątkowy region, gdzie od wieków przenikają się różne kultury. Jest tu wiele miejsc, w których do dzisiaj widać, jak ludzie o odmiennych tradycjach i religiach żyli obok siebie wśród niezwykłej przyrody.

W ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na wycieczkę krajoznawczą „Dziedzictwo kulturowe Podlasia”.
Uczestnikom wycieczki pokażemy miejsca, gdzie napotykamy podlaską wielokulturowość. Zwiedzimy tatarską wieś Kruszyniany z mizarem i drewnianym meczetem. Kopną Górę z niezwykłym ogrodem dendrologicznym – arboretum im. Powstańców 1863 r., Cmentarz Powstańców Listopadowych. W sercu Puszczy Knyszyńskiej, w Supraślu obejrzymy Muzeum Ikon, Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa oraz Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa. Wycieczkę zakończymy w naszym oddziale, w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, gdzie oprócz obejrzenia ekspozycji odbędzie się wspólna biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.
Zgłoszenia w sekretariacie Muzeum Regionalnego w Siedlcach lub telefonicznie pod numerem (25) 632 74 70. Zapisy do 15 września. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zapewnia ubezpieczenie uczestnikom. Wszelkich organizacyjnych informacji udzielamy pod numerem (25) 632 74 70.

Galeria

Data rozpoczęcia:

18 września 2022

niedziela

08:00

Data zakończenia:

18 września 2022

niedziela

20:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

wycieczka / spacer

Lokalizacja:

Muzeum Regionalne w Siedlcach mieści się w XVIII-wiecznym ratuszu. Znajduje się w centrum miasta. Reprezentuje typ ratusza handlowego. Jest jednym z piękniejszych przykładów tego typu budownictwa w Polsce a dodatkowo wyróżnia się figurą Atlasa zdobiącą obeliskowy hełm wieży ratuszowej.

woj. mazowieckie

Organizator

Nazwa: Muzeum Regionalne w Siedlcach

Osoba kontaktowa: Andrzej Chojnacki

Telefon: (25) 632 74 70

E-mail: a.chojnacki@muzeumsiedlce.art.pl

WWW: https://www.muzeumsiedlce.art.pl/

Informacja o organizatorze:

Muzeum wielodziałowe z historią od 1909 r., mieści się w ratuszu „pod Jackiem” z XVIII w. W zbiorach m.in. archeologia, historia, etnografia i kolekcje artystów z regionu. W tym największa w Polsce kolekcja części rakiet balistycznych V-2 z II wojny światowej.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.