fbpx

Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2020

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Na tegoroczną regionalną inaugurację Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy do kujawskiego Strzelna, którego najsłynniejszym zabytkiem jest dawny zespół klasztorny Norbertanek, wpisany w 2018 r. na listę Pomników historii.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 12:00 w Domu Kultury przy ul. Gimnazjalnej 26. W ramach wydarzenia wysłuchamy prelekcji „Droga miast do nowoczesności na przykładzie Strzelna”, wygłoszonej przez Jacka Secha z Polskiego Towarzystwa Historycznego. Następnie uroczystość uświetni występ chóru Harmonia ze Strzelna.

 

Po koncercie odbędzie się rozstrzygnięcie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego: Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle. Podczas uroczystości zostanie też zaprezentowany piąty przewodnik z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie” dedykowany Pomnikom historii z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W ramach inauguracji zapraszamy również do zwiedzania dawnego zespołu klasztornego Norbertanek. Oprowadzanie z przewodnikiem odbędzie się o godz. 10:15 (zapisy pod adresem email eddteam@kpck.pl lub nr. telefonu 52 585 15 01 wew. 116). Liczba miejsc ograniczona. Po uroczystości, od 14:00 do 15:00 będzie możliwość  indywidualnego zwiedzania.

Data rozpoczęcia:

12 września 2020

sobota

12:00

Data zakończenia:

12 września 2020

sobota

15:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Dom Kultury w Strzelnie
ul. Gimnazjalna 26
88-320 Strzelno

woj. kujawsko-pomorskie

Organizatorzy

Nazwa:

  • Dom Kultury w Strzelnie
  • Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
  • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego w Strzelnie
  • Muzeum – Romański Ośrodek Kultury Ottona i Bolesława w Strzelnie

Osoba kontaktowa: Krystian Strauss

Telefon: 52 58515 01

E-mail: eddteam@kpck.pl

WWW: http://www.kpck.pl

Informacja o organizatorze:

Organizatorami wydarzenia są: Dom Kultury w Strzelnie, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Oddział Polskie Towarzystwa Historycznego w Strzelnie i Muzeum – Romański Ośrodek Kultury Ottona i Bolesława w Strzelnie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.