fbpx

Wojewódzka inauguracja EDD. Dziedzictwo śląskiego kopciuszka na szlaku opolskich zamków i pałaców

Data rozpoczęcia:

14 września 2024

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2024

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Serdecznie zapraszamy do założenia pałacowo-parkowego w Kopicach! Poznasz dzieje pałacu, historię hrabiny Joanny, a w pięknych okolicznościach przyrody wysłuchasz koncertu!

W ramach tegorocznej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie opolskim serdecznie zapraszamy do założenia pałacowo-parkowego w Kopicach koło Grodkowa. Dla gości zostanie udostępniony teren do zwiedzania przy kopickim pałacu, (zwiedzanie wpisujące się również w IV Kopickie spotkania pałacowe). Będzie też prezentacja dziejów pałacu, a w krótkiej inscenizacji przedstawiona zostanie historia „śląskiego kopciuszka”, czyli hrabiny Joanny von Schaffgotsch. Całość będzie zwieńczona wieczornym koncertem w otoczeniu przyrody kopickiego parku.

Wydarzenie będzie miało swój wymiar turystyczny, gdyż pałac w Kopicach zostanie oficjalnie przyłączony do szlaku Zamków i Pałaców Opolszczyzny, stworzonego przez Fundację „Zamek w Niemodlinie”. Inicjatywa skupia na szlaku 19 obiektów zabudowy rezydencjonalnej ( w chwili obecnej), które świadczą usługi turystyczne dla odwiedzających nasz region. To inicjatywa otwarta, do której mogą przystąpić obiekty zabytkowe będące dostępnymi poprzez różnego rodzaju usługi dla turystów. Na Opolskim szlaku można zwiedzać zamki, pałace dwory, rozkoszować się znakomitą kuchnią, korzystać z bazy noclegowej, zabiegów spa, atrakcji turystycznych jakie w swojej ofercie posiada każdy z obiektów.

Data rozpoczęcia:

14 września 2024

sobota

11:00

Data zakończenia:

14 września 2024

sobota

19:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

koncert

Lokalizacja:

Kopice 47, 49-200 Kopice

woj. opolskie

Organizator

Nazwa: Joachim Wiesiollek

Osoba kontaktowa: Anna Stawiarska

Telefon: 692 003 179

E-mail: ansta08@poczta.fm

Informacja o organizatorze:

Joachim Wiesiollek jest właścicielem Pałacu w Żyrowej oraz pałacu w Kopicach którego cechuje wrażliwość dotycząca zachowania zabytków jako dóbr materialnego dziedzictwa kulturowego regionu. Jako gospodarz podejmuje działania mające na celu odbudowę i zabezpieczenie budowli przed dalszym niszczeniem.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.