fbpx

Wirtualna wycieczka po Stacji Filtrów (transmisja)

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Stacja Filtrów, jeden z Pomników Historii, to miejsce wyjątkowe. Od ponad 130 lat uzdatniana jest tu woda, która trafia do mieszkańców Warszawy. Tym razem, ze względu na pandemię, zapraszamy na wycieczkę wirtualną – transmisję przeprowadzimy na stronie MPWiK Warszawa na Facebooku.

20 września

Filtry piaskowe, które znajdują się na terenie stacji, działają w ten sam sposób od momentu uruchomienia w 1886 roku. To ewenement na skalę co najmniej europejską. Gdy przestawały pracować, oznaczało to dramatyczne momenty w historii miasta – kapitulację stolicy w 1939 roku, upadek Powstania Warszawskiego pięć lat później.
Podczas transmisji wejdziemy do wnętrza jednego z filtrów i opowiemy o jego działaniu. Zwiedzimy wieżę ciśnień i pokażemy, dlaczego jest obiektem wyjątkowym. Zajrzymy do muzeum wodociągów i kanalizacji w budynku dawnej pompowni. Będzie też można zobaczyć Zakład Filtrów Pospiesznych, który otwierał prezydent Ignacy Mościcki. Przewodnikami będą pracownicy MPWiK.

Data rozpoczęcia:

20 września 2020

niedziela

11:00

Data zakończenia:

20 września 2020

niedziela

12:30

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Kategorie wydarzenia:

zwiedzanie

Organizator

Nazwa: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Osoba kontaktowa: Wojciech Bliźniak

Telefon: 784021181

E-mail: w.blizniak@mpwik.com.pl

WWW: https://www.mpwik.com.pl

Informacja o organizatorze:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. to największa firma w branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce. Dostarcza uzdatnioną wodę ok. 2,5 mln mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Oczyszcza rocznie 180 mln m sześc. ścieków.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.