fbpx

Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP - spotkanie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką

Data rozpoczęcia:

12 września 2019

czwartek

16:00

Data zakończenia:

12 września 2019

czwartek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP” – Agnieszką Rybak i Anną Smółką.

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów. Biblioteka w Raciborzu zaprasza na spotkanie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką, które w swojej książce przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A także sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

 

 

Agnieszka Rybak – dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała m.in. w „Newsweeku”, „Polityce”, „Rzeczpospolitej”. Autorka kilku wywiadów rzek, m.in. z Ludwikiem Dornem i Pawłem Dangelem.

Anna Smółka – absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książki Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu „Wolność i Pokój”. W latach 2012–2016 była również doradczynią prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Data rozpoczęcia:

12 września 2019

czwartek

16:00

Data zakończenia:

12 września 2019

czwartek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
ul. Kasprowicza 12
47-400 Racibórz

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Osoba kontaktowa: Magdalena Pordzik-Paskuda

Telefon: 32 415 37 24

E-mail: m.pordzik@biblrac.pl

WWW: https://www.biblrac.pl

Informacja o organizatorze:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu to prężnie działająca instytucja kulturalno-oświatowa, która oferuje nie tylko bezpłatny dostęp do bogatej kolekcji książek, filmów, gier planszowych, audiobooków czy książek elektronicznych, ale także szereg ciekawych spotkań, warsztatów, koncert

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.