fbpx

Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP - spotkanie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką

Data rozpoczęcia:

12 września 2019

czwartek

16:00

Data zakończenia:

12 września 2019

czwartek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP” – Agnieszką Rybak i Anną Smółką.

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów. Biblioteka w Raciborzu zaprasza na spotkanie z Agnieszką Rybak i Anną Smółką, które w swojej książce przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A także sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

 

 

Agnieszka Rybak – dziennikarka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała m.in. w „Newsweeku”, „Polityce”, „Rzeczpospolitej”. Autorka kilku wywiadów rzek, m.in. z Ludwikiem Dornem i Pawłem Dangelem.

Anna Smółka – absolwentka Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książki Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu „Wolność i Pokój”. W latach 2012–2016 była również doradczynią prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Data rozpoczęcia:

12 września 2019

czwartek

16:00

Data zakończenia:

12 września 2019

czwartek

18:00

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
ul. Kasprowicza 12
47-400 Racibórz

woj. śląskie

Organizator

Nazwa: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Osoba kontaktowa: Magdalena Pordzik-Paskuda

Telefon: 32 415 37 24

E-mail: m.pordzik@biblrac.pl

WWW: https://www.biblrac.pl

Informacja o organizatorze:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu to prężnie działająca instytucja kulturalno-oświatowa, która oferuje nie tylko bezpłatny dostęp do bogatej kolekcji książek, filmów, gier planszowych, audiobooków czy książek elektronicznych, ale także szereg ciekawych spotkań, warsztatów, koncert

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach
Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.