fbpx

Wieś kaszubska w drodze do niepodległości

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

„Wieś kaszubska w drodze do niepodległości” to dwudniowe wydarzenie prezentujące sytuację historyczną i kulturową na Zaborach po 1918 roku. W pierwszym dniu odbędzie się impreza plenerowa, natomiast drugiego dnia odbędzie się panel dyskusyjny połączony z wykładami historycznymi.

Wydarzenie obejmuje cykl działań dotyczących edukacji historycznej i kulturalnej, prezentujących dziedzictwo kulturowe. W dniu 8.09.2019 r. zorganizowana zostanie impreza plenerowa/festyn obejmująca m.in. uroczystość religijną – Mszę św. z elementami kaszubskimi, konkurs na patriotyczny wieniec żniwny, wystawę przedstawiającą tradycję zaborskiej wsi, rzemiosło wiejskie i jej postęp technologiczny w rolnictwie. Dodatkowo zaprezentowane zostaną stoiska z tradycyjnymi potrawami regionalnymi, które zostaną nagrodzone w ramach konkursu. Dzieci i młodzież wezmą udział w przeglądzie zespołów tanecznych pt. „Na patriotyczną nutę”. Kolejną atrakcją przybliżającą kwestię odbudowy państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości będzie stanowisko rekonstrukcyjne – obozowisko historyczne, zorganizowane przez lokalne stowarzyszenie. W dniu 15.09.2019 r. odbędzie się panel dyskusyjny połączony z wykładami historyków, regionalistów. Spotkanie skierowane będzie zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Partnerzy

Data rozpoczęcia:

8 września 2019

niedziela

11:00

Data zakończenia:

15 września 2019

niedziela

-+usuń z przewodnikadodaj do przewodnika

Lokalizacja:

gmina Brusy

woj. pomorskie

Organizator

Nazwa: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach

Osoba kontaktowa: Anna Orlikowska

Telefon: 52 39 69 330

E-mail: ckb.dyrektor@brusy.pl

WWW: http://www.ckibbrusy.pl

Informacja o organizatorze:

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach jest instytucją kultury Gminy Brusy, utworzoną na mocy uchwały Rady Miejskiej z dnia 29 grudnia 2011 r.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.